Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balina Cüzdanları Önemli Ölçüde Düştü! İşte 3 Olası Neden

Moskovski Capital'ın başkanı, şu ana kadar 1.

bitcoin btc balina cuzdanlari onemli olcude dustu iste 3 olasi neden 2

Moskovski Capital’ın başkanı, şu ana kadar 1.000 Bitcoin veya daha fazlasını tutan cüzdan sayısının önemli ölçüde düştüğünü gösteren bir Glassnode grafiği paylaştı. Ona göre, bu düşüşün birkaç olası nedeni var.

CEO Lex Moskovski, lider kripto para biriminin kısa süre önce 56.000 dolar seviyesini geri kazanmasına rağmen, 1.000’den fazla BTC’ye sahip olan cüzdanların neden düşüyor olabileceğine ilişkin görüşünü paylaştı.

Moskovski, bunun üç olası nedenden kaynaklanabileceğine inanıyor: 1. daha büyük cüzdanların daha küçük cüzdanlara bölünmesi (saklama hizmeti sunan bazı platformların böyle bir zorunluluğu bulunuyor), 2. bazı cüzdan bakiyelerinin olağan bir şekilde 1.000 BTC seviyesinin altına düşmesi 3. ve son olarak, BTC’lerini satan kripto para balinaları.

Coinbase Kurumlara Yardım Ediyor

Bitcoin’den nefret eden Peter Schiff’in oğlu Spencer da dahil olmak üzere birçok finans kurumu, 50.000 dolar seviyesinin altına düştüğü için Bitcoin (BTC) satın aldı. Bununla birlikte, yakın zamanda tüm portföyünü Bitcoin’e çevirmek için gümüş hisselerini sattı.

Önde gelen kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase’de ise, büyük miktarlı (13.000 BTC) Bitcoin giriş ve çıkışları gerçekleşti. 

Bitcoin (BTC) 55.000 Dolardan İşlem Görüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün erken saatlerde 57.700 dolara kadar yükseldi. Yayın saati itibariyle ise 55.925 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, büyük miktarlarda Bitcoin büyük BTC sahipleri tarafından aktif olarak taşınıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner