Anasayfa Altcoinler Binance Coin (BNB) Binance Coin (BNB) İrtifa Kaybediyor: 2 Sıra Geriledi!

Binance Coin (BNB) İrtifa Kaybediyor: 2 Sıra Geriledi!

CoinMarketCap’in verilerine göre, Binance’ın platform token’ı Binance Coin (BNB) toplam değeri bakımından 6. sıradan 8. sıraya geriledi.

İkinci yaşını kutlayan dünyanın en büyük kripto para borsası, geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen marj işlemlerini tüm kullanıcılarının kullanımına açmıştı. 11 Temmuz’da ise “8. Token Burn” etkinliği gerçekleştirilmişti. Ayrıca platform, geliştiriciler için ayırdığı toplam 808.888 adet BNB’yi de yakma kararı da almıştı. Tüm bunlar BNB fiyatı için olumlu bir sinyaldi, ancak Bitcoin’deki düşüş bu olumlu haberleri gölgelemeye yetti.

14 Temmuz’da BNB’nin toplam piyasa değeri 4.1 milyar dolar seviyesinde seyrediyordu. BNB, uzun zamandır yüksek piyasa değeri ile CoinMarketCap’te listenen en büyük 6. kripto para birimiydi. Ancak bugün BNB’nin sıralaması değişti.

BNB’nin toplam değer bakımında oluşturulan sıralamada 8. sıraya geriledi. Kripto para biriminin piyasa değeri 3 milyar dolara kadar düştü. BNB’nin fiyatı ise haberi hazırladığımız sırada 27,76 dolardan el değiştiriyordu.

BNB’nin hızla değer kaybetmesi karşısında Binance’ın CEO’su tweet attı ve “CoinMarketCap 80 milyon BNB kesintisi yaptı. CoinMarketCap’in hesaplama sistemi madenciliği olan coin’ler için uygun. BNB gibi coin yakma etkinlikleri olan token’lar için uygun değil.” değerlendirmesinde bulundu.

BNB’nin 8. sıraya gerilemesi sonrası yerini Tether (USDT) aldı ve onu EOS (EOS) takip etti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları