Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Binance Coin (BNB) Neden Yükseldi?

Binance Coin (BNB) Neden Yükseldi?

ABONE OL:google-news

Binance Coin (BNB) bugün rekorunu tazeledi ve yeni bir ATH oluşturdu: 113.29 dolar.

BNB/USD, kurumsal yatırımcılar ve firmaların ilgisiyle 115 dolara kadar çıktı. Binance Chain ağında ödeme aracı olarak kullanılan BNB, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) almak için BNB kullanımıyla iyice patladı. BNB’nin değeri 24 saat içinde %45’ten fazla arttı.

BNB, iki önemli desteğe tutunmayı başardı.

20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) göre boğalar ayı piyasasını engellemiş gözüküyor. 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) göre 20 günlük piyasa hareketlenmesine karşı duruş sergilendi.

BNB’nin bir anda böylesine yükseliş yaşamasının ardından seviyelere bakılınca bir düzeltme bekleniyor. Kripto paranın en son hareketleri Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) aşırı satın alma bölgesine soktu. Özellikle RSI’da 70 seviyesini görmesi, orta ile yüksek seviyelerde fiyat düzeltmesini gösteriyor.

BNB İçin Güçlü Temeller

BNB, Binance Labs’in Plasm Network firmasına 2,4 milyon dolarlık yatırım yapmasıyla patladı. Bu, Polkadot projelerine 10 milyon dolarlık yatırım fonunun en yüksek oranının kullanılması anlamına geliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Wei Zhou, şunları söyledi:

“Plasm Ağı’nın büyümesinden etkilendik.”

Açıklamalarında Plasm yatırımının Binance’in Polkadot ekosistemine verdikleri desteğin göstergesi olduğunu söyledi. Yatırımcılar, Binance Labs’in büyümesinin BNB’nin rolünü çalacağından endişeleniyor.

Tesla Patlaması

BNB, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı sonrası arttı. SEC dosyalarına göre Tesla, Bitcoin’i nakit rezervlerine alternatif olarak görüyor.

Bu açıklama, Bitcoin’in kurumlar tarafından değer aracı olarak görüldüğünü destekliyor. Kripto para borsası tokenı olan BNB, Tesla’nın açıklamasından sonra büyük hacimlerden faydalanmış gözüküyor. Bunun sonucu olarak, kısa vadede BNB’ye olan talep de arttı.

BNB, yazının yazıldığı sırada 103.50 dolardan işlem görüyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakNEWSBTC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar