Yükleniyor...

Binance, Curve.Finance’ten Çalınan 450 bin Doları Geri Aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Curve Finance'ten çalınan 450 bin doları geri aldı.

Binance Curve.Financetan Calinan 450 bin Dolari Geri Aldi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Curve Finance’ten çalınan 450 bin doları geri aldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao namı diğer “CZ”, Cuma günü yaptığı açıklamada borsanın bu hafta başlarında DeFi protokolü Curve.Finance’ten çalınan 450.000 doları dondurduğunu veya geri aldığını söyledi.

Binance, Curve.Finance Hackinden 450 Bin Dolar Kurtardı

Salı günü hackerlar Curve.Finance’ten yaklaşık 570 bin dolar çaldı. Ardından protokol geliştiricileri sorunun bulunup düzeltildiğini söyledi ve çalınan paraların geri döndürebilmesi için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıldığını aktardı.

CZ attığı tweette şöyle dedi:

Binance kripto para borsası CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaptığı açıklamada, Curve Finance’ten çalınan 570 bin doların 450 bin dolarını geri aldıklarını ve kullanıcılara iade etmek için kolluk kuvvetleriyle ortak çalıştıklarını açıkladı.

CZ hackerler için şunları söyledi:

Saldırganlar parayı yakalayamayacağımızı düşünerek, farklı yollarla fonları yeniden Binance’e gönderdi.

Curve Finance Nedir?

Curve Finance, Ethereum üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz borsadır. Stablecoin’lerin takas edilebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanmak için tek ihtiyacınız olan bir Ethereum cüzdanı ve biraz da fondur. Böylece farklı stablecoin’leri, düşük ücret ve fiyat kaymasıyla takas edebilirsiniz.

Curve’ü, “stablecoin’ler için Uniswap” olarak düşünebiliriz. Özel fiyatlama formülüyle beraber, bir coinin tokenlaştırılmış farklı versiyonlarını takas etmek için de hizmet veren ideal bir platformdur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner