Yükleniyor...

Buenos Aires, Ethereum Node’ları Kurmayı Planlıyor

Arjantin hükümeti, 2023 yılında şehirlere Ethereum Node'ları kurmayı planladıklarını açıkladı.

Buenos Aires Ethereum Nodelari Kurmayi Planliyor

Arjantin hükümeti, 2023 yılında şehirlere Ethereum Node’ları kurmayı planladıklarını açıkladı.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in inovasyon ve dijital dönüşüm sekreteri Diego Fernández, Perşembe günü Güney Amerika ülkesinin ETHLatam konferansında yaptığı açıklamada, 2023’te Ethereum Node’larını dağıtmayı planladığını söyledi.

Buenos Aires, Ethereum ile İlkleri Gerçekleştirecek

Arjantin hükümetinin Buenos Aires’te başlatmayı planladığı girişim, şehir için kilometre taşı niteliği taşıyor. Hükümet tarafından planlanan girişim, Buenos Aires’i Ethereum Node’larının veya Ethereum istemci yazılımı çalıştıran bir bilgisayarın kurulduğu dünyadaki ilk şehirlerden birisi yapacak.

CoinDesk ile yaptığı röportajda Ethereum Node’ları yerleştirme girişiminin, keşif ve düzenleyici amaçlara sahip olduğunu belirten Fernandez, 3 milyonluk şehrin kripto için “Uyarlanabilir düzenlemeler geliştirmesine” yardımcı olacağını söyledi.

Düğümlerinin dağıtımı, Buenos Aires yasama meclisinin 2021 yılında onayladığı düzenleyici sanal alan altında gerçekleştirilecek. The Sandbox aracılığıyla, Buenos Aires hükümeti özel tarafları düğümlerin yerleştirilmesine katkıda bulunmaya çağıracak.

Şehirde kaç düğüm kurulacağı henüz belli değil, ancak bu düğümlerin Buenos Aires hükümetine ait dünya standartlarındaki bir veri merkezlerinde barındırılacağı belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner