Yükleniyor...

Binance, El Salvador’da güç kazandı

El Salvador'dan iki farklı lisans alan Binance, lisanslı hizmetlerini 18 bölgeye çıkardı.

Binance El Salvador

El Salvador‘dan iki farklı lisans alan Binance, lisanslı hizmetlerini 18 bölgeye çıkardı.

Binance, El Salvador’dan iki lisans birden aldı. Gün içerisinde yapılan habere göre, Binance, El Salvador’da faaliyetlerini güçlendirmek için adımlar attı.

El Salvador Merkez Bankası, Binance’e bir Bitcoin Hizmet Sağlayıcı (BSP) lisansı verdi. Ayrıca, Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu da Binance’e Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcı lisansı (DASP) verdi. Bu iki lisans borsanın bölgedeki gücünü artırdı.

Binance, El Salvador’da ilk tam lisanslı kripto borsası oldu

Binance, El Salvador Merkez Bankası ve Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu‘ndan lisans aldı. Borsanın aldığı iki lisanstan birisi geçici olmayan yetkiler sunarak, Binance’i ülkedeki ilk tam lisanslı kripto borsası haline getiriyor.

Binance CEO‘su CZ, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımla bu haberi doğrulamış oldu. CZ, Binance’in blog gönderisini paylaştı. CZ, El Salvador‘da ilk tam lisanslı kripto borsası olduklarını ve gelişmeye devam edeceklerini aktardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Binance Latin Amerika Başkanı Min Lin, şunları söyledi;

Binance, kripto ve blok zincir endüstrisi için küresel standartları desteklemek üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlarla iş birliği içinde çalışmaya devam ederken, bu lisansı almaktan onur duyuyoruz. Bu duyuru, ekibimizin tüm bilgileri sağlamak ve ajansların gerektirdiği gerekli durum tespiti yapmak için aylarca özveriyle çalışmasının ardından gelir ve Salvador pazarına ve kullanıcılarımıza olan bağlılığımızı gösterir. Merkez Bankası’na ve Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu’na minnettarız. Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, El Salvador’da güvenlik ve yeniliğin tamamlayıcı varlıklar olduğunu kanıtlayan gelişen bir sektör yarattı. Şimdi, Binance’e düzenleyici lisans veren dünyanın dört bir yanındaki ülkeler arasına katılıyor.

El Salvador’da alınan lisans ile birlikte şirket, 18 pazarda faaliyetlerini lisanslı bir şekilde sürdürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner