Yükleniyor...

Disney, yapay zekayı irdeliyor

Disney, yapay zeka teknolojisini keşfetmek ve şirketin işleyişinde uygun kullanım durumlarını ortaya çıkarmak amacıyla görev gücü oluşturuyor.

Disney yapay zeka

Disney, yapay zeka teknolojisini keşfetmek ve şirketin işleyişinde uygun kullanım durumlarını ortaya çıkarmak amacıyla görev gücü oluşturuyor.

Blockchain ve yapay zeka teknolojilerinin ilerleyişi tüm hızıyla devam ederken, kurumsalların bu teknolojilere yönelik hamleleri de dikkat çekiyor. Birçok şirket yapay zekanın avantajlarını irdelemeye devam ediyor. Son olarak Disney de yapay zekanın kapılarını araladı.

Disney, yapay zeka teknolojisini keşfetmek amacıyla iş ilanları oluşturdu. Şirket yapay zekayı için görev gücü oluşturmayı planlıyor.

Disney, yapay zeka için hareketlendi

Disney, yapay zeka teknolojisinin perde arkasını aralıyor. Şirket, yapay zeka odaklı çeşitli pozisyonlarda işe alım ilanları oluşturdu.

Reuters’in yaptığı bir habere göre, Disney, yapay zekanın avantajlarını keşfetmek istiyor. Ayrıca Disney, yapay zeka teknolojisini operasyonlarına dahil etmenin yollarını araştırıyor.

Reuters‘in iç kaynaklarından birisi, yapay zekanın film ve televizyon yayınları tarafındaki prodüksiyon maliyetlerini azaltmak için araç olarak kullanıldığını aktardı. Ayrıca başka bir kaynak, Reuters’e, yapay zekanın müşteri desteğini geliştirmek için yardımcı olabileceğini belirtti.

Disney, yapay zeka odaklı 11 iş ilanı yayınlamış durumda. Bu iş ilanlarından birisine göre şirket, yapay zeka destekli bir reklam planı oluşturmayı hedefliyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner