Yükleniyor...

Binance Hakkında Sansasyonel Bir İddia Ortaya Çıktı!

Reuters, Binance'in 2020 ve 2021 yılında müşteri fonları ile şirket gelirlerini birleştirdiğini iddia etti.

Binance

Reuters, Binance’in 2020 ve 2021 yılında müşteri fonları ile şirket gelirlerini birleştirdiğini iddia etti.

Kripto piyasası durgunlaşmaya ve sakin bir fiyat hareketliliği sergilemeye devam ederken, sektöre bomba etkisi yaratacak haber akışı gelmeye devam ediyor.

Son olarak Reuters, Binance’ın müşteri fonlarıyla şirket gelirlerini bir tuttuğunu ve bu şekilde 2 yıl boyunca hizmet verdiğini dile getirdi. Reuters’ın özel haberine göre, Binance, ABD mali kurallarını ihlal etti.

Binance Hakkında Şok İddia

Reuters, konuya hakim üç kaynağa değindirerek Binance hakkında özel bir haber oluşturdu. Bu habere göre Binance, 2020 ve 2021 yılında müşteri fonlarını şirket hesabına karıştırdı.

Reuters‘ın kaynaklardan birisi, Binance‘in milyarlarca dolarlık bir varlığa sahip olduğunu ve borsanın Silvergate Bank‘ta tuttuğu hesaplarda her gün bir fon karışıklığının meydana geldiğini belirtti. İddiaya göre Binance, Silvergate Bank hesaplarında müşteri fonları ile şirket fonlarını bir tutuyordu.

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak tabir edilen Binance’in hesaplarında karışıklıkların yaşandığını belirten kaynaklar, kontrol eksikliklerine de değindiler.

Binance reuters

Reuters, üç eski ABD’li düzenleyicinin açıklamalarına yer verdi. Bu açıklamalara göre Binance, müşteri fonlarının açıkça tanımlanması ve şirket gelirlerinden ayrılmasını sağlamak için gereken kontrollerde eksiklik yaşadı.

Bu durum, müşteri fonlarıyla şirket fonlarının karışmasına yol açtı ve müşteri varlıklarının durumunu gizemli hale getirdi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu İnternet Uygulama Ofisi‘nin eski şefi John Reed Stark, Binance müşterilerinin varlıklarını bulmak için bir muhasebeciye ihtiyaç duymamaları gerektiğini aktardı.

Son olarak Reuters, Binance’in kendilerine ulaştığını ve fonların karıştırıldığına dair söylemleri reddettiğini aktardı. Binance sözcüsü Brad Jaffe, konuyla ilgili Reuters’a şunları söyledi;

Bu hesaplar kullanıcı mevduatlarını kabul etmek için kullanılmadı; kullanıcıların kripto satın almalarını kolaylaştırmak için kullanıldı. Bunlar yüzde 100 kurumsal fonlar olduğu için hiçbir zaman bir karışım olmadı.

Jaffe, bu durumun Amazon’dan sipariş vermekle aynı olduğunu savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner