Yükleniyor...

Binance Hindistan’da Bir Borsayı Satın Aldı

Küresel kripto para borsası Binance, Hindistan'daki kripto para birimi ekosisteminde önemli olacak bir hamle yaparak Mumbai merkezli WazirX'i satın aldı.

binance 4

Küresel kripto para borsası Binance, Hindistan’daki kripto para birimi ekosisteminde önemli olacak bir hamle yaparak Mumbai merkezli WazirX‘i satın aldı. Kaynaklara göre işlem 5-10 milyon dolar olarak gerçekleşti. Son birkaç yıldır, net bir düzenlemenin olmamasından dolayı borsalar kapanıyor. Bazı borsalar ise devir alınıyor. Bu devir alımla Binance’in yeni başlayan Hint pazarına girmesi bekleniyor.

ET, daha önce WazirX’in küresel operasyonlarını bu yılın başlarında başlattığını, eşler arası ve kripto işlemlerinin yapıldığını bildirmişti. WazirX’in eşler arası (P2P) motoru, 2020 yılının ilk çeyreğinde Binance Fiat Gateway platformuna entegre edilecek ve kullanıcıların Binance’te bulunan herhangi bir dijital varlığı USDT veya Tether satın alarak blok zincirleme tabanlı bir şifreleme para birimi ile satın almalarını sağlayacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Hindistan’daki genç demografik yapı benimseme, yeni finansal teknolojileri geliştirme konusunda bir avantaj sağlıyor. Bunun ülkede kamuoyunda kripto para alımını teşvik etmek için küresel bir blok zinciri inovasyon merkezi yapmasında hayati bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

Binance Daha Fazla Para Birimi Eklemek İstiyor

Zhao ET’ye, “Hindistan finansal büyümeyi ve ülkenin dışındaki gelişmekte olan ülkelerdeki erişimi teşvik etmede ilk adımlarımızdan biri olacak. Kripto kabulünü ilerletmek ve giriş engelini azaltmak için çalışmaya devam edeceğiz. Temel hedeflerden biri, Binance’e daha fazla fiat para birimi eklemek ve mümkün olduğu kadar çok fiat-to-crypto çifti eklemek için yerel ortaklarla çalışmak” diye konuştu.

WazirX kullanıcıları şimdi Binance Fiat Gateway’deki Hint para birimini kullanarak kripto alıp satabilecekler. WazirX’in kurucusu Nischal Shetty, faaliyetlerini Hindistan’dan bağımsız olarak sürdürmeye devam edecek. Shetty, “Bu devralım şimdi P2P işimizi coğrafi olarak genişletmemize yardımcı olacak. Hindistan, büyük kriptoların benimsenmesi için hazırlanıyor ”dedi.

 

 

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x