Yükleniyor...

Çinli Bitcoin Madencilik Devi IPO’da Beklediğini Bulamadı!

Çinli Bitcoin madencilik devi Canaan Creative, ilk halka arzında (IPO) beklenenden yüzden 75 az yatırım alarak 90 milyon dolar topladı.

Çinli Bitcoin Madencilik Devi IPOda Beklediğini Bulamadı

Çinli Bitcoin madencilik devi Canaan Creative, ilk halka arzında (IPO) beklenenden yüzden 75 az yatırım alarak 90 milyon dolar topladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) belgelerinden alıntı yapan Bloomberg’in haberine göre Canaan, 10 milyon hissesinin her biri yalnızca 9 dolara sattı.

Şirketin daha fazla yatırım alması düşünülüyordu. Geçtiğimiz yıl Hong Kong’ta IPO için izin alamayan şirket, ABD’de 500 milyon doları bulması beklenen bir IPO düzenleme kararı aldı. Canaan, birikte çalıştığı dev banka Credit Suisse ile geçtiğimiz hafta yollarını ayırmıştı. Bu nedenle IPO’nun büyüklüğü önemli ölçüde azalmış oldu. SEC aracılığıyla sunulan belgelerde 100 milyon dolar hedeflendiği ve Credit Suisse’ten söz edilmediği görülüyor.

IPO Düzenleyen İlk Madencilik Devi

Canaan, IPO’yu başarıyla tamamlamasıyla birlikte IPO düzenleyen ilk Bitcoin madencilik devi oldu ve özellikle aynı plana sahip olan rakibi Bitmain’in önüne geçmiş oldu. Bitmain, Ekim ayının sonunda Almanya merkezli Deutsche Bank sponsorluğunda IPO için başvuru yaptı. Nitekim yöneticiler arasında baş gösteren iç savaş sürecin durdurulmasına neden olabilir. Bitmain 2018 yılında Hong Kong’da IPO düzenlemek istemiş ancak tıpkı Canaan gibi gibi izin alamamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner