Yükleniyor...

Düşüş Devam Ediyor: Bitcoin 8.000 Dolar Desteğine Tutunamadı!

Bitcoin fiyatındaki uzun zamandır devam eden düşüş 21 Kasım itibariyle de devam ediyor.

Düşüş Devam Ediyor Bitcoin 8.000 Dolar Desteğine Tutunamadı

Bitcoin fiyatındaki uzun zamandır devam eden düşüş 21 Kasım itibariyle de devam ediyor. 8.000 dolar desteğine tutunamayan Bitcoin, 8.000 doların altına düştü.

CoinMarketCap’in verilerine göre BTC/USD paritesi, bu yazının kaleme alındığı sırada 7.986 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin Öngörüleri

Analistler Bitcoin’deki düşüş eğilimini uzun zamandır bekliyor, bu yönde görüşler bildiriyorlardı. Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yakın zaman önce Bitcoin’in gerçekçi değerinin 7.400 seviyesi olduğunu ifade ederek sert bir düşüşün yaşanacağının sinyalini vermişti.

Benzer tahmine imza atan bir diğer isim ise filbfilb oldu. Filbfilb, düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda madenciler için günü kurtaracak en son dip seviye olan 6.500 doların görülebileceğini ileri sürdü. Analist, böyle bir eğilimden önce ise 100 haftalık hareketli ortalama olan 7.520 doların destek seviyesi haline geleceğini belirtti.

Filbfilb, bu konuda şunları söylemişti:

Filbfilb, “100 haftalık hareketli ortama tahminimin bu aşamada geçerli olacağını düşünüyorum, ancak bu destek de kırılırsa 6.500 dolar seviyesini bekliyorum.”

Tutarlı öngörüleri ile bilinen istatistikçi Willy Woo, Pazartesi günü Bitcoin fiyatının gemişteki döngülerden farklı hareket edeceği tahmininde bulundu. Woo, özellikle BTC/USD paritesindeki düşüşün 2020’de gerçekleşecek yarılanma (halving) dönemine yaklaştıkça daha da artacağını öngörüyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda fiyattaki oynaklığın Bitcoin için standart bir özellik olarak kalacağını belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner