Yükleniyor...

Çevrimiçi FPS Oynayarak Bitcoin Kazanılacak

Çevrimiçi bir oyun platformu olan Donnerlab, oyuncuların Bitcoin (BTC) için avlanmalarını ve “Satoshi küplerini” almalarını sağlıyor.

bitcoin 5

Çevrimiçi bir oyun platformu olan Donnerlab, oyuncuların Bitcoin (BTC) için avlanmalarını ve “Satoshi küplerini” almalarını sağlıyor.

19 Kasım’da attıkları bir tweet ile Donnerlab, çok oyunculu FPS oyunu olan Bitcoin Bounty Hunt adlı son projesinin başladığını duyurdu. Donnerlabs, dünyanın en büyük kripto para birimini daha fazla insana tanıtmanın bir yolu olarak Almanya’nın Münih kentindeki 2018 Lightning Hackday’den sonra 25 yaşındaki Konstantin Nick tarafından kuruldu. FPS oyunu, oyuncuların maddi olmayan bir şekilde para biriktire biriktirebilecekleri, hodl ihaleleri için bir reklam alanı ve elbette ödül toplamak için diğer oyuncuları öldürme yeteneğine sahip entegre bir nötrino cüzdanına sahip.

Oyunlar Aracılığıyla Bitcoin Kullanımı

Satoshis Games, oyuncular arasındaki etkileşimin kullanıcı için para ödülü veya ceza almasına neden olan Lightnite adlı Fortnite benzeri oyun geliştirdiğini duyurdu. Satoshis Games şu ifadeleri kullandı: “Basit bir deyişle, oyuncular diğer oyuncuları vurarak Bitcoin kazanır ve vurulduklarında Bitcoin kaybederler.”

Oyunun, oyuncunun başka bir oyuncuya zarar vermesi, hasar görmesi veya BTC değeri olan bir öğeyi alması ve oyuncuların, Lightning Network üzerinden istedikleri zaman bakiyelerini anında geri çekmelerine izin vermesi durumunda gerçek zamanlı olarak güncellendiği bildiriliyor.

Bitcoin’i 250.000 ABD Doları’na taşıyacak

Yıldırım ağı (lightning network), iki düğüm arasında hızlı, mikro ödemelere izin veren bir ödeme protokolüdür. Kasım ayında, girişimci Tim Draper, yıldırım ağı gibi yeniliklerin Bitcoin fiyatını daha yüksek seviyelere çıkarmada anahtar olacağını söyledi. Draper, “gerçekten taşkınları açacak olan” “BTC ödeme işlemcileri” nedeniyle, Bitcoin’in 2022 veya 2023’te 250 bin dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner