Yükleniyor...

CryptoCompare En İyi 10 Borsayı Listeledi

Blockchain piyasası analitik şirketi CryptoCompare, en iyi 10 kripto para borsasını sıraladı.

liste1

Blockchain piyasası analitik şirketi CryptoCompare, en iyi 10 kripto para borsasını sıraladı. Şirket tarafından hazırlanan Q3 kriter raporunda popüler kripto para birimi borsası Binance ilk 10 sırada yer alamadı. CryptoCompare’in Haziran’da yayımlanan önceki raporunda Binance, dünyanın önde gelen kripto borsaları arasında sekizinci sıraya yerleşmiş ve bir dizi nitel ve nicel önlem almıştı. Ancak borsa şimdi listede 12. sıraya düştü. CryptoCompare’in kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hayter, kripto haber sitesi The Block’a, bu durumun Binance’ın saldırıya uğramasından kaynaklandığını söyledi. Salı günü yayınlanan sıralama, borsaların titizlikle ele almasının yanı sıra yasal ve düzenleyici hususları nasıl ele aldığına ve yatırım bilgileri gibi nicel, veriye dayalı ölçümleri gibi niteliksel standartları birleştiriyor.

CryptoCompare Listesinde Kimler Var?

Binance listede 12. sırada yer alırken, rakipleri ise sıralamada yükseldi. Listede Gemini, itBit ve Coinbase, AA derecelerini aldı. Peki sıralama nasıl?

 1. Gemini
 2. Paxos
 3. ItBit
 4. Coinbase
 5. Kraken
 6. Bitstamp
 7. Liquid
 8. OKEx
 9. Poloniex
 10. BitFlyer
 11. Bitfinex

İlk 3’te yer alan tüm borsalar AA derecesi alırken aynı zamanda Binance ile beraber 11. sırada yer alan Luno da A notunu aldı. Binance’in ilk 10’daki pozisyonu tehlikeye girmiş olsa da, derecelendirme ile notlar arasında büyük bir fark yok. Ayrıca listenin 25. sırasında ünlü Türk kripto para borsalarından BTCTürk yer alıyor.

CryptoCompare

Değişen Ne Var?

CryptoCompare’nin hazırladığı haziran ve kasım ayı raporları arasında ciddi farklılıklar bulunuyor. Örneğin şirket eskiden sadece 100 farklı borsayı incelerken artık 160 borsayı inceliyor. Kısacası artık daha kapsamlı çalışmalara imza atılıyor. Örneğin Gemini de bir önceki listede 8. Sıradayken şimdi 1. Sıraya yükseldi. Önceki listede zirvede CoinBase yer alıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner