Yükleniyor...

Binance ile Bitzlato Arasındaki İşlemler Dikkat Çekti!

Kripto borsası Binance, Bitzlato ile 2018 yılının Mayıs ayından geçen haftaya kadar yaklaşık 346 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Binance ile Bitzlato Arasindaki Transferler Dikkat Cekti

Kripto borsası Binance, Bitzlato ile 2018 yılının Mayıs ayından geçen haftaya kadar yaklaşık 346 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından büyük bir beklenti uyandırılarak açıklanan kripto yaptırımlarında, Rusya merkezli kripto borsası Bitzlato’ya el konulmuştu. Ayrıca ABD, Bitzlato kurucusuna da ceza vermekten çekinmedi. Kripto sektörünü ve gündemi bir hayli içine çeken bu olaylarda Binance, Bitzlato süreci boyunca yasalara yardımcı olduğunu ve olacağını açıkladı. Bugün Reuters, bomba etkisi yaratacak bir haber geçti.

Binance, Bitzlato ile 346 Milyon Dolarlık İşlem Gerçekleştirdi

Reuters’ın yaptığı habere göre, Binance ile Bitzlato arasında 346 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) işlemi gerçekleştirildi. 2018 yılının Mayıs ayında başlayan transferler, geçen haftaya kadar devam etti.

Haber kanalı, bu verilerin borsa tarafından daha önce bildirilmediğinin de altını çizdi. Reuters haberine göre, geçen haftanın kapanışına kadar iki borsa arasında 205 bin işlem gerçekleşti. Bu işlemler neticesinde Bitzlato’dan Binance’e 20 binden fazla BTC taşındı. Reuters, haberin kaynağı olarak Chainalysis’in verilerini öne sürdü.

Chainalysis’in verilerine göre, toplam transferlerin yaklaşık 90 milyon doları, Binance’ın kullanıcılarından kimlik ibrazı istediği tarihten sonra gerçekleşti. Borsa, bu tür uygulamalar ile kara para aklama suçlarıyla mücadele ettiklerinin mesajını vermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner