Yükleniyor...

Binance, Kara Para Aklama Suçuyla Mücadele Edecek!

Blockchain analiz yazılımı sağlayıcısı Chainalysis, yayınladığı bir basın açıklamasıyla, kripto para borsası Binance'ın dünya çapında kara para aklamayla mücadele için yasal düzenlemelere uymak adına özel bir yardım paketi kullanacağını duyurdu.

Binance Kara Para Aklama

Blockchain analiz yazılımı sağlayıcısı Chainalysis, yayınladığı bir basın açıklamasıyla, kripto para borsası Binance’ın dünya çapında kara para aklamayla mücadele için yasal düzenlemelere uymak adına özel bir yardım paketi kullanacağını duyurdu.

Chainalysis, “Chainalysis Reactor” ve “Chainalysis KYT” olarak adlandırılan, bankalar ve kripto para borsaları gibi kurumsal müşteriler ve dünyanın dört bir yanındaki devlet kurumları tarafından soruşturma ve uyum amacıyla kullanılan yazılım çözümleri sunuyor.

Chainalysis KYT, kripto para birimleri için gerçek zamanlı izleme çözümü. KYT, potansiyel olarak şüpheli bağlantılar için gelen ve giden işlemlerde gerçek zamanlı uyarılar sağlıyor. Ayrıca, canlı olarak müşteri risk profilleri sağlıyor. Uyumluluk analizlerinin periyodik gözden geçirmeler için blok zincirinden en güncel bilgilerle dinamik olarak güncellenen müşteri risk profilleri alınıyor.

Chainalysis, 1.000 kripto para birimi hizmetlerini tanımlamak ve kategorize etmek için kalıp tanıma, makine öğrenimi ve milyonlarca açık kaynak referansı kullanıyor.

Chainalysis, KYT takımının Binance ile küresel bir çıkışını tamamladı. Binance’ın Chainalysis ile olan işbirliği finansal düzenleyicileri mutlu edecek ve borsanın faaliyet göstermek istediği farklı ülkelerde banka hesaplarını açmasını kolaylaştıracak. Bu işbirliği aynı zamanda Chainalysis’in hem diğer borsalar tarafından benimsenmesini tetikleyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner