Yükleniyor...

Canaan Yeni Madencilik Donanımı AvalonMiner A911’i Duyurdu

Canaan adıyla bilinen Canaan Creative, yeni teknoloji harikası madencilik donanımı AvalonMiner A911'i duyurdu.

AvalonMiner A911

Canaan adıyla bilinen Canaan Creative, yeni teknoloji harikası madencilik donanımı AvalonMiner A911’i duyurdu. Duyuru 13 Ekim Cumartesi günü, Çin’in Chengdu şehrinde düzenlenen 2018 Madencilik Zirvesi’nde yapıldı.

AvalonMiner Satış Direktörü Chen Feng’e göre, A911 modelinde THS güç kullanımı başına 80 Watt güç sağlayan maksimum 18 TH ve 1440 W güç tüketimi bulunuyor. Yeni oluşturulan 7nm madencilik çipi ile güçlendirilecek ve önceki A921 modeliyle kıyaslandığında daha az enerji tüketirken daha güçlü bir hash oranı sunacak.

Canaan sadece yeni maden donanımı duyurmakla kalmadı, aynı zamanda yeni bir ürün yelpazesinin geliştirmeyi de planladığını açıkladı. Planlar arasında, madencilik için kullanılabilecek “Avalon Box” adında bir mobil madenci ve “Kendryte” adında bir yapay zeka parçacığı olan bir bulut bilişim yazılımı yer alıyor. Canaan, bulut bilişim yazılımının bir ev donanımı olarak kullanılabileceğinden farklı pazarlara girme niyetini de açıkladı. Bu, geçen Ağustos ayında dünyanın ilk madencilik televizyonunu piyasaya sürdükten sonra gerçekleşen bir hamleydi.

Şirket ayrıca başka bir çip oluşturacağını da açıkladı. 7nm çip sadece iki aylıkken, Canaan zaten 5nm’lik yeni bir çipin geliştirilmesine yatırım yapıyor. Önümüzdeki yılın ikinci yarısında üretimi tamamlaması ve 2020’de seri üretime geçmesi bekleniyor.

Canaan vs Bitmain

Canaan dünyanın en büyük ikinci madencilik donanım üreticisi olmasına rağmen, Bitmain’i geçmesinin önünde uzun bir yol bulunuyor.

Şirket, yeni pazarlara girerken üstün donanımlarıyla ön plana çıkmada kararlı. Bitmain’e benzer bir hareketle, Mayıs ayında bir halka arz teklifi (IPO) gerçekleştirdiler. IPO, 1 milyar dolarlık bir değerleme aldı. Destekçiler arasında Morgan Stanley, Credit Suisse ve Deutsche Bank gibi büyük isimler bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner