Yükleniyor...

Çinli Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Giriş Yaptı!

Çinli kripto para borsası BTCC, Güney Kore'ye giriş yaptı.

BTCC Güney Kore

Çinli kripto para borsası BTCC, Güney Kore’ye giriş yaptı. Bu ay borsa hizmetleri beta olarak kullanıma sunulacak ve Kasım ayında hizmetlerin herkese açık olarak faaliyete girmesi planlanıyor.

Finance Magnates’e göre, borsanın ülkedeki faaliyetleri Lee Jae-beom tarafından yönetilecek. Aynı zamanda yerel ve global firmalarla stratejik ortaklıklar kurularak Güney Kore’deki mevcudiyet güçlendirilecek.

BTCC Kore’nin lansmanı hakkında yorum yapan Lee şöyle demişti:

Kripto para birimi borsaları, küresel borsalar burada bir sıçrama yaparken yerel borsalardaki bir gerileme nedeniyle bir dönüm noktasıyla karşı karşıya. BTCC Kore yeni bir strateji ve kripto borsası vizyonu sunabilecektir.

Özellikle BTCC, web sitesinde cüzdan hizmetleri, madencilik havuzu ve bir tüketici ödemesi hizmeti sunacağını ortaya koyarken, ülkede bir kripto para birimi işlemi başlatmayacak. Platformda hangi kripto para birimlerinin işlem göreceğiz henüz net olmasa da, BTCC’nin diğer platformu ipuçları sunabilir.

2011 yılında kurulan BTCC, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda. Çin’in geçen yılın Eylül ayında kripto paraları ve İlk Para Teklifleri’ni (ICO) yasaklamaya başlamasından sonra kapanmaya zorlandı.

O zamandan beri borsa, beş kripto para birimi -Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin ve Dash- arasında alım-satım hizmeti sunarak Hong Kong’a taşındı. Kripto para birimlerinin tamamı USD ve BTC çiftinde.

Güney Kore’deki Kripto Para Borsaları

BTCC’nin Güney Kore’ye taşınması, ülkedeki Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit gibi baskın borsalarla rekabet edeceği anlamına geliyor. Ticaret hacmi ile bölgenin en büyüğü olan Bithumb, Haziran ayında ticaret hacmini 30 milyon doların üstüne çıkardı.

Bithumb, hisselerinin yüzde 38’ini Singapur merkezli bir Blockchain Consortium grubuna satmaya hazırlanıyor. Anlaşmanın 12 Aralık’a kadar sağlanması bekleniyor. Ayrıca yakın zamanda merkezi olmayan bir kripto para birimi borsası (DEX) ülkede faaliyet göstermeye başladı.

DEX’in amacı, Bithumb’un kripto para hizmetlerini dünya genelinde yatırımcılar için daha erişilebilir hale gelmesine ve işlemlerin daha güvenli hale getirilmesine yardımcı olmak. Önde gelen diğer kripto para firmalarıda kendi DEX’leri üzerinde çalışıyor.

Binance, DEX’in bir sonraki yılın ilk çeyreğine kadar olan bir halka açık beta sürümünü kullanıma sunmayı hedefliyor. Borsada Binance Coin (BNB) kripto para birimi gas olarak kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner