Yükleniyor...

Binance, Kazakistan Faaliyetleri için Ön Onay Aldı

Binance, Kazakistan'da hizmet gösterebilmek için Astana Finansal Hizmetler Otoritesi'nden ön onay aldı.

binance

Binance, Kazakistan’da hizmet gösterebilmek için Astana Finansal Hizmetler Otoritesi’nden ön onay aldı.

Astana Finansal Hizmetler Otoritesi’nden (AFSA) yapılan hamle, onu Kazakistan’da bir Binance kuruluşuna prensipte onay veren ilk düzenleyici yapıyor. AFSA’dan gelen ilkesel onay, Binance’in hala zamanında tamamlanması beklenen tam başvuru sürecini tamamlamasını gerektiriyor. Ardından Binance, Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde bir Dijital Varlık Alım Satım Tesisi operatörü ve Saklama Sağlayıcısı olarak hizmetlerini sunabilecek.

Kazakistan, Binance için Önemli Bir Başarı

Binance, konuyla ilgili açıklamasında, dijital varlık alım satım tesisi işletmek ve saklamak için Astana Finansal Hizmetler Otoritesi’nden ( AFSA ) ilke içi onay aldıklarını duyurmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), ön onay ile ilgili şunları söyledi:

“Kazakistan, Orta Asya kriptosunun benimsenmesi ve düzenlenmesinde öncü olduğunu gösterdi. Bu, Binance’in dünya çapında güvenli ve iyi düzenlenmiş bir ortamda ürün ve hizmetler sağlama ve uyumluluk öncelikli bir değişim olma taahhüdünü daha da ifade ediyor.”

Yeni pazarlar arayan büyük yatırımcıların, yüksek standartlarda düzenleyici uygulamaların yanı sıra net ve iyi yönetilen kurallara ihtiyacı olduğunu belirten AFSA İcra Kurulu Başkanı Nurkhat Kushimov ise açıklamasını şu şekilde yaptı:

“Bir düzenleyici bu gereksinimleri karşıladığında, güvene dayalı bir işbirliği ve oyuncuların güvenli ve verimli bir şekilde çalışabileceği bir ekosistem oluşturur. Binance’in çalışmasının dijital varlık endüstrisinin bu canlı ekosistemini yerel ve bölgesel olarak daha da geliştireceğine inanıyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner