Yükleniyor...

Emeklilik Fonlarında Kriptoya İlgi Artıyor

Wall Street Journal'a göre ayı piyasasına rağmen Kuzey Amerika'daki emeklilik fonlarında kriptoya olan ilgi artıyor.

Emeklilik Fonlarinda Kriptoya Ilgi Artiyor

Wall Street Journal‘a göre ayı piyasasına rağmen Kuzey Amerika’daki emeklilik fonlarında kriptoya olan ilgi artıyor.

Wall Street Journal’a göre kripto para emeklilik fonlarına artan ilgi VanEck’e de yansımış durumda. Bununla beraber 2022’deki zorlu piyasa koşulları, yatırımcıların aklına kaybı kabul edip gitmeyi mi yoksa yatırımlarına devam mı etmesi gerektiği sorusunu getirdi.

Emeklilik Fonları Parayı Kriptoda Değerlendiriyor

Houston merkezli itfaiyeciler için emeklilik fonu, geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) 25 milyon dolar yatırdı ancak piyasa koşulları itibariyle bu paranın neredeyse yarısını kaybetti. Değer kaybedilmiş olsa da mantık olarak bu piyasaya yatırımın nasıl olacağını öğrenmiş oldular.

Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu yatırım şefi Ajit Singh, Wall Street Journal’a verdiği röportajda şöyle dedi:

“Kripto para piyasasında volatilite ve büyük dalgalanmalar bekleniyor.”

Diğer emeklilik fonları ise ayı piyasasını bir fırsat olarak değerlendiriyor. Virginia merkezli bir emeklilik fonunun yatırım şefi Wall Street Journal’a verdiği bir demeçte kripto kışında kriptoya yatırım yapmak isteyen daha az insanla getiriler daha çekici dedi. Fairfax’ta polisler için olan bu emeklilik fonu, yaklaşık 30 bin kişi için 6,6 milyar dolar tutuyor ve varlıklarının yüzde 4,5’ini kripto para biriminde değerlendiriyor.

Buna karşın her emekli fon kuruluşu ise kripto paranın volatilitesine karşı cesur değil. Öğretmenler için 300 milyar dolara sahip olan bir fon kuruluşu ise kripto para yatırımından kaçıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner