Yükleniyor...

Binance, Kendisini Sağlama Almaya Çalışıyor

CFTC tarafından davalık olan Binance, kullanıcılarına bir "okudum-kabul ediyorum" bildirimi göndermeye başladı.

binance

CFTC tarafından davalık olan Binance, kullanıcılarına bir “okudum-kabul ediyorum” bildirimi göndermeye başladı.

Kripto endüstrisini sarsan olayların en sonuncusu, geçtiğimiz günlerde CFTC’nin Binance’e dava açması oldu. ABD’li düzenleyiciler SEC ve CFTC, neredeyse tüm kripto para borsalarına baskı kurmayı başardı. Binance, Kraken, Coinbase, Huobi gibi birçok kripto borsası, düzenleyicilerin radarında hareket ediyor.

CFTC tarafından davalık olan Binance, kendisini sağlama almak amacıyla yeni bir yönteme başvurdu. Binance, platform işlemleri sırasında kullanıcılarına bir onay formu sunuyor. Bu onay formunda, dolaylı olarak “paramı kaybedersem sorumlusu Binance değildir.” denilmesi isteniliyor.

Binance, Kullanıcılarına Onay Formu Sunmaya Başladı

CFTC tarafından dava edilen Binance, yeni bir yöntem ile platformundaki kullanıcılarına onay formu sunuyor. Bu formu onaylayan kullanıcılar, spot işlemlerine devam edebiliyor.

Kullanıcılarına onay formu sunan Binance, platform işlemlerine devam etmek isteyen kullanıcılarının onaylaması gereken metinde şu ifadelere yer verdi; “Binance, ortakları ve iştirakleri, yatırımlarınızdan veya alım satımlarınızdan kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu değildir.”

Riskten kaçınan borsa, platform kullanıcılarından, herhangi bir işleme veya yatırıma kendi rızalarıyla girdiklerine yönelik bir onay almaya başladı. Ayrıca, Binance’in sunduğu bu onay formunda, en dikkat çeken kısım ise onay kutucuklarındaki metinler oldu.

Binance’in kullanıcılarına sunduğu ve onaylamalarını istediği metinde şu ifadeler yer alıyor;

“Binance, ortakları veya iştirakleri tarafından web sitesinde sağlanan bilgileri, platformları veya yayınlanmış materyalleri, herhangi bir yatırım veya işlem yapmanız için bir teklif veya teklif talebini içermez. Kendi araştırmanızı (DYOR) yaptıktan sonra herhangi bir yatırıma veya işleme kendi rızanızla girdiğinizi kabul edersiniz. Ana sermayenizden tamamen zarar etmeye hazır olmadığınız sürece herhangi bir yatırım veya işlem yapmamalısınız. Belirli ürün türlerinin daha fazla risk taşıyabileceğini ve uzman olmayan kişiler tarafından kolayca anlaşılamayabileceğini bilmelisiniz. Binance, ortakları ve iştirakleri, yatırımlarınızdan veya alım satımlarınızdan kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu değildir.

icerik 1

“Hepsini Geçmelisiniz, Yoksa Devam Edemezsiniz”

Binance’in kullanıcılarına sunduğu risk bildirimi ve riskin kullanıcıya aktarılması formu, “hepsini geçmelisiniz, yoksa devam edemezsiniz.” şeklinde iki tane soru yer alıyor. Bu soruları geçmek isteyen kullanıcılar, dolaylı yoldan Binance üzerindeki riskleri ortadan kaldırıyor.

Binance, platformdaki kullanıcılarına şu soruyu soruyor; “Zarara uğrarsanız, hatta tamamen zarar ederseniz, bu kimin hatası ve sorumluluğudur?” ve altında iki farklı cevaba yer veriyor. Bu cevaplar, “Sadece sizin, çünkü bu sadece sizin yaptığınız bir seçimdi” ve “Binance” şeklinde.

Kullanıcı Binance’i seçerse formu geçemiyor ve işlemlerine devam edemiyor, ancak kullanıcı parayı kendisinin kaybettiğini ve kendisinin sorumluluğu olduğunu seçerse işlemlerine devam edebiliyor.

icerik 2

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner