Yükleniyor...

Cathie Wood, SEC ve Ripple Davasına Yönelik Konuştu

Sık sık Coinbase hissesi alan Ark Invest CEO'su Cathie Wood, SEC'in devam eden Ripple (XRP) davasını kaybedeceğini iddia etti.

cathie wood ark

Sık sık Coinbase hissesi alan Ark Invest CEO’su Cathie Wood, SEC’in devam eden Ripple (XRP) davasını kaybedeceğini iddia etti.

Kripto endüstrisinin gözü kulağı SEC ve Ripple arasında uzun süredir devam eden davada. Ripple’ın zafer kazanacağına yönelik söylentilerin çoğalması, bugünlerde XRP fiyatını da olumlu anlamda etkiliyor.

Twitter üzerinden bir spaces odasına katılan Cathie Wood, Ripple ve SEC arasındaki davaya yönelik konuştu. Wood, bu davadan Ripple’ın zaferle ayrılacağına yönelik iddialarda bulundu.

Cathie Wood: Ripple ve SEC Davasının Sonucuna Değindi

2020 yılında SEC, Ripple’ı ve yöneticilerini suçlamıştı. Suçlamalarda, suçlamalara konu olan kişilerin veya kurumların finans kaynağı olarak XRP’yi kullandıklarına yönelik ifadeler yer verildi. Bu kullanım, SEC‘e göre XRP‘yi bir “menkul kıymet” haline getiriyor.

Yaklaşık 3 senedir devam eden bu davada sürecinde, davanın sonuçlanabileceğine yönelik konuşmalar çoğaldı. Ripple avukatı John Deaton, davanın birkaç hafta içerisinde sonuçlanabileceğini ve Ripple’ın kazanabileceğini belirtti.

Gündemdeki Ripple ve SEC davasının sıcaklığında, XRP fiyatında da yükselişler görüldü. XRP, son altı ayın en yüksek seviyesine çıkmayı başardı. Tüm bu konuşmalara, sık sık Coinbase hissesi satın alan Ark Invest CEO’su Cathie Wood da katıldı.

Wood, Twitter üzerinden katıldığı bir spaces odasında, “SEC, Ripple davasını kaybetme yolunda olabilir gibi görünüyor.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner