Yükleniyor...

Avustralyalı Senatör, Kripto Yasa Tasarısı Sundu 

Senatör Andrew Bragg, Avustralya’daki kripto para birimi endüstrisi için düzenleyici standartlar öneren bir yasa tasarısı sundu.

andrewbragg

Senatör Andrew Bragg, Avustralya’daki kripto para birimi endüstrisi için düzenleyici standartlar öneren bir yasa tasarısı sundu. 

Senatör Andrew Bragg’in sunduğu yasa tasarısı, tüketicileri korumak ve yatırımcıları teşvik etmek amacıyla, stablecoin’ler için düzenleyici öneriler, borsaların lisanslanması ve saklama gerekliliklerini içeren bir dizi öneriyi içeriyor. Bragg ayrıca, Ekim 2021’de Avustralya Teknoloji ve Finans Merkezi Senato Seçim Komitesi tarafından sunulan kripto para birimi düzenlemesine ilişkin tavsiyelere uyulmadığı için mevcut hükümeti eleştirdi. 

Yasa Tasarısı Yatırımcıları Korumayı Amaçlıyor

Senatör ayrıca, Avustralya hükümetinin sektöre düzenleyici netlik sağlama konusundaki eylemsizliği nedeniyle Avustralyalı yatırımcıların FTX’in iflası gibi endüstri çapında yaşanan olumsuz gelişmelere maruz kaldığını belirtti. 

Bragg’in sunduğu yasa tasarısı kripto para borsaları, saklama hizmetleri ve stablecoin ihraççıları için hem yatırımcıları koruyan hem de yatırımı teşvik eden düzenleyici bir çerçeve sağlamayı amaçlıyor. 

Tasarı kabul edilirse, bir kişi veya işletmenin Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu tarafından verilen bir lisansa sahip olması gerekecek. 

Tasarı ayrıca borsalar, saklama hizmetleri ve stablecoin ihraççıları için çeşitli yükümlülükler ve gereklilikleri ortaya koyuyor. Bunlar, sermaye ve asgari rezerv gereklilikleri, müşteri fonlarının ayrılması, müşteri varlıkları hakkında raporlama, denetim, güvence ve ifşa düzenlemelerinden oluşuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner