Yükleniyor...

Beaxy, SEC Davasının Ardından Kapandı

Beaxy, SEC'in kripto para platformuna dava açmasının ardından kapandı.

sec wells notice 1024x538 1

Beaxy, SEC’in kripto para platformuna dava açmasının ardından kapandı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) borsanın kurucusunu müşteri parasını zimmete geçirmekle suçladı. Suçlamaların ardından açılan davayla birlikte Beaxy kapandı.

Beaxy, SEC’in Dava Açmasının Ardından Kapandı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şirkete ve kurucusu Artak Hamazaspyan’ı suçlamasının ardından kripto ticaret platformu Beaxy kapılarını resmen kapattı. SEC, yaptığı açıklamada şirketin kayıtsız bir borsa ve komisyonculuk işlettiğini söyledi.

SEC 2

SEC ayrıca Beaxy Digital Ltd.’yi BXY token’ı ile kayıt dışı menkul kıymet teklifinde yasadışı olarak 8 milyon dolar toplamakla suçladı. Ajans ayrıca Hamazaspyan’ın “kumar da dahil olmak üzere kişisel kullanım için en az 900.000 doları kötüye kullandığını” söylemişti.

Gelişmelerin ardından borsa, web sitesinde “işimizi çevreleyen belirsiz düzenleyici ortam” nedeniyle faaliyetlerini askıya aldığını yayınladı.

Beaxy konuya dair açıklamalarında ise şunları dedi:

 “Düzenleyicilere elimizden gelen her şekilde yardımcı olmak için sürekli olarak bilgi, veri ve röportajlar sağlayarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile iki yılı aşkın bir süredir işbirliği yapmayı açıkça taahhüt ettik.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner