Yükleniyor...

Avustralyalı Senatör, DAO’ların Acilen Düzenlenmesi Çağrısında Bulundu

Avustralyalı senatör Andrew Bragg, DAO’ların acil bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu.

avustralyali senator daolarin acilen duzenlenmesi cagrisinda bulundu

Avustralyalı senatör Andrew Bragg, DAO’ların acil bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu. 

Avustralyalı senatör Andrew Bragg, ülkenin Dijital Hizmetler yasa taslağının bir parçası olarak DAO’ların acilen düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Ülkenin Şirketler Yasası kapsamında gerçekleştirilmesi istenen düzenleme için Bragg, DAO’ların şirketlerin yerini alabileceğini ve bu nedenle şirket vergisi ödemekle yükümlü olmadıkları için ise vergiler için bir tehdit olabileceğini söyledi.

Bragg söz konusu çağrının halkı kötü niyetli aktörlere karşı korumayı ve Avustralya’nın bu konuda açık olduğunu göstermesini amaçladığını belirtti. Daha önce aktardığımız üzere ülke, ödeme sistemlerinde kripto varlıkların da dahil olduğu büyük bir reform gerçekleştireceklerini söylemişti.

Ülkenin bu yıl sonuna kadar kripto varlık vergilendirmesi hakkında bir rapor yayımlaması, bir token yol haritası çalışması yapması ve DAO’ların nasıl düzenleneceğini incelemesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner