Yükleniyor...

Binance’da Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Alma Dönemi Başladı

Günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, önemli bir adım attı.

Kredi Kartı ile Kripto Para Alma Binance

Günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, önemli bir adım attı. Dev kripto para borsası, kullanıcılarının kredi kartı ve banka kartlarıyla kripto para alabilmelerinin önünü açacak bir ortaklığa imza attı. Binance, platformunda Visa ve MasterCard kredi kartı ve banka kartlarıyla işlem yapılabilmesi için İsrail merkezli ödeme işleyicisi Simplex ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sektör Hala Erken Aşamada

Başlangıç olarak kripto para borsasından kredi kartı ile Bitcoin, XRP ve Ethereum alınabilecek. Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve kripto para sektörünün halen erken aşamada olduğunu, ekosistemi büyütmek, benimsenmeyi artırmak ve kripto paraları daha fazla insana sunmaya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Binance, attığı bu adım ile daha fazla insanın oldukça kolay bir şekilde kripto para satın alabileceğine inanıyor.

2014 yılında İsrail’de kurulan Simplex, 2016 yılının Şubat ayındaki A serisi fonlama turunda 7 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Şirketin yatırımcıları arasında madencilik devi Bitmain ve Cumberland Mining gibi şirketler yer alıyor. Simplex, geçtiğimiz yıl Kasım ayında platform kullanıcılarının kredi kartı ve bankamatik kartlarıyla Bitcoin, Ethereum ve Litecoin satın almasını sağlayabilmek için Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin ile ortaklık kurmuştu. Kurulan ortaklığın yavaş yavaş meyvelerinin alındığı görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner