Yükleniyor...

Binance, Kripto Borsası WazirX için Hamle Yaptı

Küresel kripto şirketi Binance, Zanmai ile yaşadığı polemiklerin neticesinde kripto borsası WazirX ile bağlarını kopardı.

binance wazirx bag koptu

Küresel kripto şirketi Binance, Zanmai ile yaşadığı polemiklerin neticesinde kripto borsası WazirX ile bağlarını kopardı.

Geçtiğimiz gün Binance, gündeme bomba etkisi yaratan bir duyuru yaptı. Dünyanın en büyük kripto borsası olarak tabir edilen Binance, bir takım polemiklerin neticesinde yeni hamlelerde bulundu. Binance, Hindistan merkezli kripto borsası WazirX konusunda Zanmai ile ters düştü. Bu durum karşısında küresel şirket, WazirX ana şirketi Zanmai’ye yaptırım uyguladı.

Binance, Kripto Borsası WazirX Konusunda Adım Attı

Küresel kripto şirketi Binance, Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX konusunda, borsanın arkasındaki şirket olan Zanmai ile ters düştü.

Blog gönderisi yayınlayan Binance, Zanmai ile aralarında geçen polemikleri doğruladı. Olayı özetleyen borsa, Binance’in WazirX borsasının işletilmesindeki rolü ve sorumluluğuyla ilgili Zanmai’den asılsız iddialar ortaya atıldığını belirtti. Gerilime yönelik açıklamalarda bulunan şirket, şunları söyledi;

Gerçek şu ki, defalarca söylediğimiz gibi, Binance, Zanmai cüzdan hizmetlerini yalnızca WazirX borsası operasyonları için bir teknoloji çözümü olarak sağladı. Binance, kullanıcıların varlıkları ve kullanıcı etkinliği ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere, WazirX’in operasyonlarını hiçbir zaman yönetmedi veya kontrol etmedi.

Borsa, Zanmai’nin WazirX operasyonlarına yönelik tüm sorumluluğu kendilerine yıkmaya çalıştığını ifade etti. Bu itham ve iddiaları kabul etmeyen borsa, Zanmai’den ortaya attığı iddiaları geri çekmesini talep etti. Ancak bu talep, karşı tarafın reddiyle karşılaştı.

Olayların ardınan hamle yapan Binance, WazirX’in arkasındaki ekip olan Zanmai’ye karşı yaptırımlarda bulundu. Borsa, Zanmai’den WazirX’in operasyonları için kullandığı Binance hesaplarıdaki fonları çekmesini talep etti.

Binance, Zanmai’ye verdiği cüzdan ve ilgili teknoloji hizmetini sonlandırdığını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner