Yükleniyor...

Son Zamanların En Büyük Bitcoin Transferi Gerçekleşti!

Popüler veri analiz platformu Santiment'in yayınladığı verilere göre, son haftaların en büyük Bitcoin (BTC) transferi gerçekleştirildi.

btc transfer

Popüler veri analiz platformu Santiment’in yayınladığı verilere göre, son haftaların en büyük Bitcoin (BTC) transferi gerçekleştirildi.

Kripto sektörü için temel veri çalışmalarıyla bilinen popüler on-chain platformu Santiment, endişe yaratabilecek bir veri açıklaması yayınladı. Yayınlanan bu veri 13.370 adet Bitcoin’in (BTC) başka bir cüzdan adresine taşındığını gösteriyor.

Dev Bitcoin Transferinin Ne Amaçla Yapıldığı Bilinmiyor

Kripto sektörünün önemli ve takip edilmesi gereken maddelerinden biri de cüzdan transferleridir. Yapılan bu transferler ile kripto market piyasasında ciddi değişimler gözlemlenebiliyor. Büyük miktarlarda yapılan BTC transferlerinde, fiyatın düşeceği öngörülüp BTC satışı veya BTC’nin altcoin’e çevrilmesi gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Balinanın 13.370 adet yapmış olduğu BTC transferi güncel fiyat için yaklaşık 313,1 milyon dolar değerinde.

Yapılan bu transfer sonrası BTC değerinde yüzde 0,37 oranında bir düşüş yaşandı. BTC balinasının yapmış olduğu bu transferin ne amaçla gerçekleştirildiği gizliliğini koruyor. Kripto sektörü için son haftalarda yaşanan yükseliş ile beraber büyük veriler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bitcoin için fiyat yükselmeye devam ederken uzmanlar, on-chain tarafından gelecek verilerin takip edilmesi gerektiğini belirtiyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner