Yükleniyor...

CFTC Başkanı, İleriye Dönük Sinyaller Verdi

CFTC Başkanı Rostin Behnam, menkul kıymet olmayan kripto para birimlerini düzenlemeye çalışacaklarının mesajını verdi.

cftc rostin behnam aciklamalari

CFTC Başkanı Rostin Behnam, menkul kıymet olmayan kripto para birimlerini düzenlemeye çalışacaklarının mesajını verdi.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi, giderek artan bir düzenleme ihtiyacını da meydana getiriyor. Özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan FTX ve Terra olayları, düzenleme konusunu yeni yılın odak noktası haline getirdi. Ülkelerin ve düzenleyicilerin yoğun mesai harcadığı durumda, henüz bir netliğe ulaşılamadı. CFTC Başkanı Rostin Behnam, kongreden tam yetki alarak kripto düzenlemelerine yoğunlaşmak istiyor.

CFTC Başkanı, Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

CFTC Başkanı Rostin Behnam, kripto düzenleme çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Behnam, geçtiğimiz günlerde Amerikan Barolar Birliği’nin düzenlediği bir etkinlikte konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Kongre’nin CFTC‘ye kripto para birimleri için düzenleme yetkisi vermesi gerektiğini savundu. Bu isteğine gerekçe sunan Behnam, kripto sektöründe son zamanlarda meydana gelen iflaslara ve çöküşlere işaret etti.

Behnam’a göre, komisyon olası düzenleyici boşluklarını eline almak için iyi bir konuma sahipti. Ancak durum, gerekli kararların alınması ve mevzuatların uygulanması için ABD milletvekillerine ertelendi.

Düzenleme konusunun üzerine giden Behnam, şunları söyledi;

“Düzenleme, müşterileri korumak ve yerel ve küresel finans piyasalarında herhangi bir sınır içinde öngörülemeyen başarısızlıkları önlemek için gereklidir. 2023 ya da 2033’te bir ya da birden fazla krizin meydana gelmesinden bağımsız olarak harekete geçmeliyiz. Artık yeni bir Kongre var ve ben de talep edildiği üzere mevzuat taslakları için teknik destek sağlamaya devam edeceğim.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner