Yükleniyor...

Emergent Fidelity Technologies İflas Başvurusunda Bulundu

Sam Bankman-Fried'ın Emergent Fidelity Technologies'i iflas başvurusunda bulundu.

Sam Bankman Fried Robinhood Hisselerini Vermek Istemiyor

Sam Bankman-Fried’ın Emergent Fidelity Technologies’i iflas başvurusunda bulundu.

Çevrimiçi aracı kurum olarak hizmet veren Emergent, bölüm 11 iflas koruması başvurunda bulunduğunu açıkladı. Şirketin FTX alacaklıları konusunda Robinhood hisseleri sebebiyle rolünün büyük olacağı düşünülüyordu.

Sam Bankman-Fried’ın Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ve eskii yönetici Gary Wang tarafından ortaklaşa kurulan bir şirket olan Emergent Fidelity Technologies, Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

Emergent Fidelity, FTX alacaklılarına getirebileceği değer nedeniyle birçok şirket arasında hızla önemli konu haline gelen Robinhood Markets hisselerine sahipti. Şirketin bünyesinde 56 milyon Robinhood hissesi bulunmaktaydı.

Bu hisseler, geçen yıl iflas etmiş kripto kredi kuruluşu BlockFi’ye teminat olarak verilmişti. Bunun üzerine Sam Bankman-Fried, hisselerin kontrolünü şirketin elinde tutması gerektiğini savundu. Bununla beraber, federal yetkililer ocak ayında varlıkların kontrolünü ele geçirmek için harekete geçti.

Robinhood’un bu 56 milyon hissesi, bugünkü kapanış fiyatıyla 600 milyon dolardan fazla değere sahip. Bloomberg, Emergent Fidelity’nin sahip olduğu diğer tek varlığın 20,7 milyon dolar nakit olduğunu bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner