Yükleniyor...

DOGE Dip Yapmış Olabilir mi? Uzmanlar Dogecoin’den Umutlu

Bugün sizlerle birlikte anonim kripto para analisti Pentoshi’nin Dogecoin ile ilgili yaptığı yorumları inceleyeceğiz.

dogecoin

Bugün sizlerle birlikte anonim kripto para analisti Pentoshi’nin Dogecoin ile ilgili yaptığı yorumları inceleyeceğiz. 

Pentoshi Dogecoin’den Umutlu

Ünlü kripto para analisti Pentoshi, milyarder Elon Musk’ın popüler meme token DOGE fiyatının önündeki güçlü bir direnç seviyesinin kırılıp geçilmesini sağlayabileceğini iddia ederek dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bir başka kripto para analisti olan Smart Contracter ise DOGE fiyatı için dudak uçuklatan tahminde bulundu. 

Pentoshi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 670 binden fazla takipçisine, DOGE’nin bir yılın büyük bir bölümünde 0,0940 dolardaki fiyat seviyesinde dirençle karşılaştığını, ancak altcoin’in fiyatının bu seviyenin üzerinde kalması halinde 0,159 dolara doğru yükselebileceğinin altını çizdi. 

Pentoshi paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi: “Buraya not olarak düşmek isterim ki, DOGE’nin burada önemli bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Neredeyse bir yılın daha iyi bir bölümünde onu durduran yüksek aralıklardan kırılım gelmeye başladı. Bu seviyenin üzerinde tutunduğunu görmek ve yukarı doğru takip etmek istiyorum. Daha çok dürtüsel bir kripto para, bu yüzden yakalaması kolay değil. Beklediğim hareketi yaparsa çok hızlı yükseliş yaşayacaktır.” 

Popüler analist, Musk’ın Dogecoin’i yükseltecek katalizör olabileceğine inanıyor. Bir Dogecoin destekçisi olan Musk’ın, geçen yıl satın aldığı popüler sosyal medya platformu Twitter’da kripto para ödemelerine izin vermek için adımlar atıyor olması özellikle Dogecoin topluluğunu umutlandırmış durumda. 

DOGE Dip Yapmış Olabilir

Bir başka ünlü analist olan Smart Contracter da Dogecoin fiyatının dibe vurmuş olabileceğini savunarak, Bitcoin karşısında ciddi bir yükseliş yaşayabileceği öngörüsünde bulundu. Analist yaptığı paylaşımda şu yorumda bulundu: “Haftalık grafikte DOGE/BTC oldukça ilginç bir seviyede bulunuyor. Eğer dip seviye arayışındaysanız DOGE asla kötü bir yatırım değil.” 

DOGE Fiyat Analizi 

Dogecoin fiyatı son 24 saatte yaşadığı %2.36’lık düşüşle 0.091 dolar seviyesinde yer alıyor. Popüler meme token fiyatında geri çekilmeye devam ederse takip edilecek ilk destek seviyesi 0.088 dolar bölgesinde yer alıyor. Bu seviyeye tutunamayan DOGE için izlenecek bir sonraki destek seviyesi 0.080 dolar civarında yer alıyor. Şayet DOGE fiyatı düzeltmeyi tamamlar ve yükselişe başlarsa takip edilecek ilk direnç bölgesi 10 cent civarında yer alıyor. Buradan yukarı yönlü yaşanacak bir kırılım ise varlığın ikinci direnç bölgesine çıkmasını sağlayabilir. İkinci direnç seviyesi ise 11 cent bölgesinde yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner