Yükleniyor...

Binance, Kullanıcı Koruma Önlemlerini Artırıyor

Binance Australia, kripto suçlarına karşı savunmasız olan kullanıcılarını koruma çabasının bir parçası olarak yeni önlemler alıyor.

Binance Kullanici Koruma Onlemlerini Artiriyor

Binance Australia, kripto suçlarına karşı savunmasız olan kullanıcılarını koruma çabasının bir parçası olarak yeni önlemler alıyor.

Dolandırıcılıkların önüne geçmesi için hazırlanan yeni önlemler, Binance Australia’nın Ekonomik, Sosyal ve Yönetişim (ESG) raporuyla gün yüzüne çıktı.

Binance Australia, Kullanıcı Koruması için Kayıt Sürecini Sıkılaştırıyor

Binance Australia, dolandırıcıların hedefindeki en savunmasız olarak belirlenen kullanıcıları korumak için yeni kullanıcıların kayıt sürecini sıkılaştırıyor.

Binance’in savunmasız kullanıcılar olarak işaretlediği genel insan tipinin; yaşlılar, uzak bölgelerde yaşayan insanlar veya engelli kişiler olduğunu belirtiliyor. Şirketin açıklamasına göre kitle, mali suçlara odaklanan çeşitli hükümet ve araştırma kurumlarıyla ortak çalışarak hazırlandı.

binance

Şirketin, suçluların yüksek yatırım getirisi vaat ederek kendilerine para göndermelerini istediği dolandırıcılık şeklinin özellikle üzerinde durduğu vurgulandı. Binance Mali Suç, Risk ve Uyum Birimi’nden Zachary Lu‘ya göre 500 farklı dolandırıcılık var, ancak yatırım dolandırıcılıkları her zaman en üstte yer alıyor.

1 Eylül’den itibaren Binance Australia, kullanıcı katılım sürecinde daha katı tanımlama gereklilikleri getirecek. Firma, kayıt sırasında kullanıcılardan ehliyetlerinin ve numarasının bir fotoğrafını vermelerini isteyecek. Bu, Binance’in savunmasız bir kullanıcıyı tanımlaması ve birinin çalıntı bir kimlikle kaydolup kaydolmadığını anlamaya yardımcı olmak için kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner