Yükleniyor...

Avax’ta Son Durum Ne? Piyasa Analizi – 30 Ağustos 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 0,98 yükselerek 1 trilyon dolar psikolojik desteğinin altında 997 milyar dolara geldi.

avaxta son durum ne

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 0,98 yükselerek 1 trilyon dolar psikolojik desteğinin altında 997 milyar dolara geldi.

Piyasada fiyat dalgalanmalarına neden olan bu hacim değişimleri kripto para piyasasını zorlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Fed başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları kripto para piyasalarında olumsuz karşılandı.

Avax tarafında gelen haberleri piyasa nasıl karşıladı? Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche‘taki (AVAX) fiyat hareketini beraber inceleyelim. Bitcoin hangi seviyede? Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Avax son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 0,65’lik yükselişle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin 20 bin dolar desteğini kaybetmişti. Bitcoin‘in 20 bin dolar desteğini geri kazanmış duruyor. Bitcoin şu anda kritik bölgesinde kararsız seyrine devam ediyor. Bitcoin’in bu düşüşünde Fed başkanı Jerome Powell‘ın açıklamaları etkili olmuştu. Powell’ın faiz artırımlarına devam edeceklerini açıklaması kripto piyasasında düşüşlere sebep oldu ancak piyasalar buna tepki veriyor.

btc 4 saatlik 12
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 20 bin dolar seviyesi oldukça kritik ve Bitcoin burada tutunursa piyasa biraz olsun nefes alacaktır. Eğer buradan bir düşüş göreceksek düşüş bölgesi 17 bin dolar bölgesi olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 2,33’lük yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında günü yükselişle karşıladı. Ethereum’daki grafik de Bitcoin’e benzer halde. Ethereum ise 1500 dolar desteğini kaybetmişti. Bugün ise Ethereum’un 1500 dolar desteğini geri kazandığını görüyoruz.

eth 4 saatlik 12
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1500 dolar seviyesine tutunması diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.580 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Son Durum

Kripto piyasasının en popüler 16. coini olan AVAX, haftaya hareketli başladı. Crypto Leaks’ten gelen iddialar AVAX cephesinde hareketliliğe sebep oldu. AVAX, kripto para piyasasındaki düşüşten etkilendi ve 19 dolar bandındaki minör desteğini kaybetmişti. Şu anda ise AVAX, 20 dolar bandında hareketine devam ediyor.

avax 4 saatlik.png
Avalanche’nin 4 saatlik grafiği

AVAX, 20 dolar seviyesini bugün itibariyle tekrar kazandı ve ufak bir yükseliş gösterdi. AVAX’taki bir sonraki hedef bu desteğe tutunması denebilir. Önümüzdeki günlerde gelecek haberler ve çıkan iddialara karşı açıklamalar AVAX cephesinde fiyat hareketlerinin yönünü belirleyebilir. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 20 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner