Yükleniyor...

Binance Listelediği Kripto Paralar İle Yatırımcıları Zarara Uğratıyor

Ticaret hacmi ve likidite açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasa dinamiklerine hızlı yanıt vermesi ve platformundaki yatırımcı alım satım seçeneklerini arttırması ile tanınıyor.

binance listeledigi kripto paralar ile yatirimcilari zarara ugratiyor

Ticaret hacmi ve likidite açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasa dinamiklerine hızlı yanıt vermesi ve platformundaki yatırımcı alım satım seçeneklerini arttırması ile tanınıyor.

Binance, tüm günler olmasa da çoğu zaman günde birden fazla kripto parayı borsasında listeler. Bu, şu anda sönmekte olan ve “DeFi balonu” olarak adlandırılan ekosistemde de oldukça belirgin bir halde yaşandı. Binance, büyük kazançlar sağlayan yeni projeleri listelemek için diğer borsalara göre ön saflarda yer aldı ve almaya da devam ediyor.

Yalnızca Ağustos ayında 15 DeFi projesini sergileyen Binance, bu projelerden bazılarını da marjin ticaretine dahil etti. Listelenen bu projelerden birçoğu ise, yatırımcısını milyonlarca dolar dolandıran projeler oldu. Örnek vermek gerekirse, YFI, Sushi, DFi.Money gibi işlem hacmi olmayan altcoin’ler olarak gösterebilir.

Popüler kripto para yatırımcısı “CryptoWhale”, Binance’ın daha fazla kripto para listeleme kararlarının yanlış olduğunu ve bu durumun hem kripto para yatırımcısı için hem de kripto para piyasasının benimsenmesi için olumsuz durumlar oluşturduğunu belirtti.

“Borsanıza eklediğiniz kripto paralara, gerçekten kısıtlamalar eklemeyi düşünmelisiniz. Yıllar boyunca Binance’de yüzlerce dolandırıcılık amacı ile üretilmiş kripto paralar sergilendi ve milyonlarca dolarlık yatırımcı fonları sonsuza kadar kaybedildi.”

Ünlü yatırımcı, Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu Binance’de yer alan kripto paraların hesap verebilirlik açısından yetkin olmaları konusunda uyardı.

“Bir borsa CEO’su olarak, yalnızca size en çok parayı vereyen projeleri değil, gerçek potansiyele sahip projeleri listeleme sorumluluğunuz var. Binance’ın mevcut durumu, ancak cesaret kırıcı.”

Binance, özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki kripto para işlemlerinin benimsenmesi konusunda büyük rol oynadı. Ancak borsa, dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkeler tarafından düzenleyici çerçeveleri çiğnediği iddiası ile suçlamalara maruz kalıyor.

Binance CEO’su: Kendi Araştırmanızı Yapın

Binance CEO’su CZ bu konu üzerine yaptığı açıklamada, insanların kendi araştırmalarını yapmalarının gerektiğini, çünkü birçok projenin deneysel olduğunu ve bazıları başarısız olurken, bazılarının ise başarılı olduğunu belirtti. Ünlü CEO’ya göre yatırımcıların, durum tespiti yapıp akıllıca yatırım yapmaları gerekiyor.

Tüm bunlar ile beraber özellikle son günlerde Binance, Bitcoin’in (BTC) ani hareketleri sonucunda çökmesi sebebi ile birçok kesim tarafından ağır bir dille eleştiriliyor. Bitcoin ne zaman sert bir yükseliş ya da sert bir düşüş yaşasa, Binance’e erişim kesiliyor, stoplar çalışmıyor ve yatırımcılar zarara uğruyor. Her seferinde ise ünlü borsadan sadece üzgünüz çalışmalarımız devam ediyor açıklaması geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner