Yükleniyor...

“BTC’nin 100.000 Dolara Gitme Olasılığı 5.000 Dolara Gitme Olasılığından Daha Fazla”

Fon yönetim şirketi Three Arrows Capital'in CEO'sunun Bitcoin tahmini, internette giderek yayılıyor.

btc nin 100000 dolara gitme olasiligi 5000 dolara gitme olasiligindan daha fazla

Fon yönetim şirketi Three Arrows Capital’in CEO’sunun Bitcoin tahmini, internette giderek yayılıyor.

Cuma günü paylaştığı bir gönderide Su Zhu, başlangıçta Bitcoin’in 9.000 doların altına düşmesini beklediğini tahmin etti.

“Gerçek şu ki, coşkudan bir süre sonra boğa piyasalarında sık sık piyasanın üçte biri veya daha fazlası geri çekiliyor. BTC’de 8.800 dolar ve ETH’de 320 dolar son derece sağlıklı hedeflerdir ve alım satım planınızda farklı olasılıkları bu seviyelere dahil etmeniz gerekir.”

Ancak en iyi kripto para birimi, 10.000 dolarlık desteğin üzerinde sabit kalmaya devam ederken Zhu’nun beklentilerine meydan okuyor gibi görünüyor. Yöneticiye göre Bitcoin’in dayanıklılığı, en iyi kripto para biriminin muazzam yüksekliklere ulaşacağının bir işareti.

“Dip olarak ETH’nin 320 dolar olması mantıklıydı ve bu hedef tamamlandı; BTC 10.000 dolarda gösterdiği güç beni gerçekten şaşırttı ve muhtemelen bu aşama; varlığın 100.000 dolara gitme olasılığının 5.000 dolardan daha yüksek olduğu anlamına geliyor.”

Bitcoin’in yanı sıra Zhu, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki hareketleri yakından izliyor. Bu çılgınlıktan ve pazardaki çeşitli çıkış dolandırıcılıklarından ve skandallardan öğrenilecek çok şey olduğunu söylüyor.

https://twitter.com/zhusu/status/1302265339221221377

Zhu, DeFi’da iyileştirilebilecek çok şey olsa da, yeni ortaya çıkan sektörün yükselme ve daha yerleşik merkezi finans (CeFi) piyasalarıyla rekabet etme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

“Kullanıcıların DeFi’ye geçiş eğilimi devam ederse, yakında DeFi spot piyasalarının CeFi pazarlarına eşit veya onlardan daha likit hale geldiğini hayal etmek mümkün. O zaman marj yatırımcıları, DeFi marj ticaretini CeFi’ya kıyasla daha uygun bir alternatif olarak görebilir ki bu da CeFi borsalarını kendi finansal piyasalarına DeFi likiditesi eklemeye zorlayabilir.

Farklı CeFi pazarları, DeFi’nin temelindeki pazarlara bağlanmaya çalışıyor ve kullanıcılar, likidite ile etkileşim için nihai olarak hangi seviyeyi tercih edeceklerine karar verebiliyor.”

Bitcoin İçin Analistler Ne Söylüyor?

Geçen hafta Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en kötü haftalık düşüşü yaşadı. Hafta başında bu seviyeyi kırdıktan sonra fiyatın 12.000 doların üzerinde kalması bekleniyordu. Ancak yükseliş hissine rağmen, bir yandan da haftalardır uyarı işaretleri kendini gösteriyordu.

Fiyat değişikliklerini tespit ettiği bilinen nicel bir risk göstergesi, 21 Ağustos’ta aşırı alım seviyelerine ulaşmıştı ve bu yükseliş eğilimine rağmen varlığın ihtiyatlı olduğunu gösteriyordu.

Bu haftanın başlarında piyasaya bir satış baskısı girdiğinde uyarı sinyalleri nihayet doğrulandı. CryptoQuant’taki bir analist “Madenciler dünden beri alışılmadık derecede büyük miktarlarda BTC taşıyorlardı, madencilik cüzdanlarından Bitcoin’i çıkarıp borsalara gönderiyorlardı.” dedi.

Düşüş, CME makasını 9,750 dolar civarında kapatmak için 10.000 doların altındaki BTC’ye odaklanarak, çok sayıda düşüş tahminini beraberinde getirdi.

Bloomberg’deki Emtia Stratejisti Mike McGlone “1.900 Dolarlık altın gibi, Bitcoin’de de 10.000 dolar iyi bir başlangıç ​​düzeltme destek seviyesi. Borsa daha fazla düşmedikçe, 10.000 dolarlık Bitcoin desteği tutmalı. Düşen hisse senetleri BTC’yi 10.000 doların altına çekerse, yine de sonunda altın gibi öne çıkmasını bekliyorum.” dedi.

Daha fazla düşüş potansiyeline rağmen, bazı analistler düşüşün sağlıklı olduğunu düşünüyor.

Anonim bir analist olan Rekt Capital; “Bitcoin haftalık trend çizgisini kırdığı anda makro boğa piyasasını doğruladı. Ancak, boğa piyasalarındaki fiyat düzeltmelerinin sağlıklı bir büyüme döngüsünün doğal bir parçası olduğunu ve daha sonraki fiyat için bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bitcoin daha yüksek seviyelere ulaşacaktır.” dedi.

Ayrıca “Bitcoin, makro yükseliş momentumunu korurken 8.500 dolara kadar geri çekilebilir.” dedi.

Teknik analiz ve açık faiz çizelgeleri sağlıklı bir geri dönüşe işaret ederken, nicel gösterge henüz “netleşmedi” yani yükseliş seviyelerine düştü. Dahası, makro ortam kesin olmaktan uzak görünmektedir. Bu nedenle, hisse senetleri düşmeye devam ederse; bunu BTC’nin de izlemesi muhtemeldir.

Bitcoin için sayısız temel analiz göz önüne alındığında boğa piyasası, fiyat 10.000 doların altına düşse bile büyük olasılıkla devam edecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner