Yükleniyor...

Binance, Microsoft’un Üst Düzey Yöneticisini Ekibine Kattı

Kripto para borsası Binance, şirketin yeni Baş Teknoloji Sorumlusu olarak eski Microsoft (NASDAQ:

binance microsoft

Kripto para borsası Binance, şirketin yeni Baş Teknoloji Sorumlusu olarak eski Microsoft (NASDAQ: MSFT) Kurumsal Başkan Yardımcısı Rohit Wad’ı işe aldı.

Bir blog gönderisinde Binance, Wad’ın bir aydır CTO olduğunu ve mühendislik ölçeklenebilir, uyumlu ve hızlı Web3 hizmetleri ve çözümleri ile görevlendirileceğini açıkladı. Ayrıca Wad, borsanın sürekli güvenliğini, istikrarını ve likiditesini izlemekten sorumlu olacak. Yeni rolü kapsamında, eski Microsoft yöneticisi Binance’in kripto alanındaki düzenleyici gerekliliklere uymasına yardımcı olacak.

Wad’in borsadaki ilk günlerinde Binance, CTO’nun arka planda çalıştığını ve yeni rolüyle ilgili gözlemler yaptığını kaydetti. Ayrı bir gönderide Wad, Web3’ün sunduğu potansiyelin çok büyük olduğunu ve dolayısıyla Binance’e katılma kararını aldığını söyledi..

“Hâlâ ilk günlerde olsak da, bu verimsizlikleri önemli ölçüde basitleştirebilecek teknolojiler zaten var. Web3 heyecan verici ve küresel teknoloji ekibine liderlik etmek için Binance’e katılmaktan çok heyecanlıyım. Web3 hızla büyüyor ve ekibimiz de öyle. Dünya genelinde açık olan birkaç yüz mühendislik ve ürün görevimiz var.”

Wad daha önce Facebook ve Google’da Mühendislik Direktörü olarak görev yaptı. Microsoft’tayken, Microsoft Teams ve Skype’ın kurulmasında ve geliştirilmesinde etkili oldu.

Son aylarda Binance, stratejik işe alımlar yaparak Web3 ekibini güçlendirdi. Borsa, Wad’in yanı sıra, eski Agoda Ürün Başkan Yardımcısı Mayur Kamat’ın Ürün Başkanı olarak işe alındığını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner