Anasayfa Borsalar Binance'ın Mobil Uygulamasında "Virüs Var" İddiası!

Binance’ın Mobil Uygulamasında “Virüs Var” İddiası!

Kripto para yatırımcısı ve mühendis Orhun Onur, dev kripto para borsası Binance’ın Android uygulamasında veri kaybına izin veren kritik bir virüs bulunduğu iddiasında bulundu. Onur’un iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Twitter hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Onur, Binance’ın Android için mobil uygulamasının son güncellemesini yaptıktan sonra “trojen virüsü” uyarısı aldığını açıkladı:

“Binance’in Android uygulamasının yeni güncellemesinden sonra güvenlik uygulaması Binance uygulamasının bir trojen virüsünü  içerebileceği konusunda beni uyardı. Bu nedir?”

Orhun Onur sorusunun ardından başka bir kripto para yatırımcısı olan Onur Göksungur da Binance’in Android güncellemesi konusunda yatırımcılara uyarıda bulundu ve şunları söyledi:

“Hafife alınacak bir konu değil. Android kullanıp telefonunda güvenlik yazılımı olmayanlar sanırım bu uyarıyı görmeden güncelleyip geçecek. Tatmin edici bir cevap verilene ya da sorun giderilene kadar güncelleme yapmayın derim. Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan bir açıklama bekliyoruz.”

Konuyla ilgili olarak artan sorular sonrası Binance, Türkçe duyurularını yaptığı Telegram kanalı üzerinden konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Dün yeni Android App’de Eset yanlış bir alarm verdi. Kendileri ile iletişime geçip sorun düzeltildi. Güvenle Binence’yi Android App’de kullanabilirsiniz.”

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları