Yükleniyor...

Binance’ın Mobil Uygulamasında “Virüs Var” İddiası!

Kripto para yatırımcısı ve mühendis Orhun Onur, dev kripto para borsası Binance'ın Android uygulamasında veri kaybına izin veren kritik bir virüs bulunduğu iddiasında bulundu.

Binance Mobil Uygulama

Kripto para yatırımcısı ve mühendis Orhun Onur, dev kripto para borsası Binance’ın Android uygulamasında veri kaybına izin veren kritik bir virüs bulunduğu iddiasında bulundu. Onur’un iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Twitter hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Onur, Binance’ın Android için mobil uygulamasının son güncellemesini yaptıktan sonra “trojen virüsü” uyarısı aldığını açıkladı:

“Binance’in Android uygulamasının yeni güncellemesinden sonra güvenlik uygulaması Binance uygulamasının bir trojen virüsünü  içerebileceği konusunda beni uyardı. Bu nedir?”

Orhun Onur sorusunun ardından başka bir kripto para yatırımcısı olan Onur Göksungur da Binance’in Android güncellemesi konusunda yatırımcılara uyarıda bulundu ve şunları söyledi:

“Hafife alınacak bir konu değil. Android kullanıp telefonunda güvenlik yazılımı olmayanlar sanırım bu uyarıyı görmeden güncelleyip geçecek. Tatmin edici bir cevap verilene ya da sorun giderilene kadar güncelleme yapmayın derim. Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan bir açıklama bekliyoruz.”

https://twitter.com/Onur_Goksungur/status/1179637811235971072

Konuyla ilgili olarak artan sorular sonrası Binance, Türkçe duyurularını yaptığı Telegram kanalı üzerinden konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Dün yeni Android App’de Eset yanlış bir alarm verdi. Kendileri ile iletişime geçip sorun düzeltildi. Güvenle Binence’yi Android App’de kullanabilirsiniz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x