Yükleniyor...

Binance, Müşteri Kaybını Önleyecek Bir Çözüm Buldu

Binance, FTX'in çöküşünden beri devam eden sektöre ilişkin endişeleri hafifletmek için bir çözüm buldu.

binance 5 1

Binance, FTX’in çöküşünden beri devam eden sektöre ilişkin endişeleri hafifletmek için bir çözüm buldu.

FTX’in yaşadığı çöküşün ardından birçok yatırımcı, varlıklarını kripto para borsalarından taşıma kararı aldı.

Binance, Durumu Tersine Çevirmeyi Amaçlıyor

Kripto borsası, şu andan itibaren yatırımcıların kaldıraçlı pozisyonları için teminatlarını platformdan ayrı tutmalarına izin veriyor. Varlıkları soğuk cüzdanlarda saklayan Binance Custody, bu konuda yatırımcılara yardımcı olacak.

Binance, yatırımcılara yaptığı bildirimde, soğuk cüzdanların internete bağlı olmadığını ve bu sebeple kaldıraçla alım satım işlemleri için kullanılan kripto paraların burada güvenli olduğuna dikkat çekti. Alım satımların ardından varlıkların kilidi açılacak ve müşterileri varlıklarına tekrar erişebilecek.

Geçen yıl piyasaya sürülen Custody hizmeti, Litvanya’da kayıtlı durumda.

FTX’in yaşadığı çöküşle birlikte kullanıcılar, büyük bir korku yaşayarak Binance de dahil olmak üzere birçok kripto borsasından varlıklarını çekme yoluna gittiler. Sadece Binance’ten milyarca dolarlık varlık çekildi.

Şirketin CEO’su CZ, bu yaşananların normal olduğunu söyleyerek, Terra çöküşünün ardından çok daha fazlasının yaşandığını vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner