Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 16 Ocak 2023

2023'e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token'larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti.

2023’e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token’larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti. Bu yükselişlerin yanı sıra bekleneni vermeyenler arasında önde gelen altcoin’lerden olan ETH vardı.

Ethereum (ETH) CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,1 yükseliş kaydetti.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum, 2013 Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında Vitalik Buterin tarafından tanıtılan, Blockchain üzerinde akıllı uygulama çalıştırmaya olanak sağlayan merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu bir Blockchain’dir.

image 332
Ethereum’un günlük grafiği

ETH’nin günlük grafiğine baktığımızda 1600 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 1250 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra ETH’de sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. ETH’de bir sonraki hedef 1700 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 1300 dolara kadar geriletebilir.

Genel olarak, Ethereum fiyat analizi kısa vadede güçlü yükseliş sinyalleri gösteriyor. Boğalar, ETH/USD paritesinin fiyatını yükseltmeye çalışıyor ve şu anda 1.587 dolar seviyesini hedefliyor. Bu kilit direncin üzerinde bir kırılma, Ethereum’da daha fazla ralliye yol açabilir ve fiyat seviyelerini 1.600 dolara doğru itebilir. Destek, fiyatların geri çekilmesi durumunda çok önemli olabilecek 1.529 dolarda görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner