Yükleniyor...

Dev Banka Bradesco, Blockchain Pilot Çalışmalarına Odaklandı

Brezilya'nın en büyük bankalarından birisi olan Bradesco, blockchain pilot girişimleri kapsamında 2 milyon dolarlık tokenize kredi notlarını başlatıyor.

Dev Banka Bradesco Blockchain Pilot Calismalarina Odaklandi

Brezilya‘nın en büyük bankalarından birisi olan Bradesco, blockchain pilot girişimleri kapsamında 2 milyon dolarlık tokenize kredi notlarını başlatıyor.

Ülkelerin blockchain girişimleri tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle kurumsal şirketler, son zamanlarda blockchain konusunda oldukça fazla adım atmaya başladı. Kripto paraların artan benimsenmesi ve kullanımı, CBDC ve blockchain konusunda umut aşıladı. Brezilya‘nın en büyük bankalarından birisi olan Bradesco, blockchain pilot çalışmaları kapsamında 2 milyon dolarlık tokenize kredi notlarını başlatacak.

Brezilya Merkezli Banka Bradesco, Blockchain Çalışmalarına Hız Verdi

Brezilya merkezli dev banka Bradesco, blockchain teknolojisini test etmek amacıyla 2 milyon dolarlık ilk banka kredi notlarını tokenize edecek. Bradesco, bu işlem için BolsaOTC ile bir ortaklık başlattı.

Bu ortaklık, finansal şirketlerin bu tür teknolojik testleri gerçekleştirebilmeleri için ihtiyacı olan altyapıyı sağlıyor. Altyapı, düzenleyici bir korumalı alan imkanı sunacak.

Bradesco, Brezilya’da tokenize edilmiş varlıklar ile testleri gerçekleştiren ikinci banka konumunda bulunuyor. Geçen yılın Temmuz ayında ItauUnibanco, bankanın çalışanlarına ve müşterilerine varlık ihraç eden birkaç tokenize işlem gerçekleştirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner