Yükleniyor...

Bitcoin ve Ethereum, Kripto Topluluğunu İkiye Böldü

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), kripto topluluğunun sınırlı arz yapısı ve deflasyonist model arasında kararsız kalmasına yol açtı.

Bitcoin ve Ethereum Kripto Toplulugunu Ikiye Boldu

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), kripto topluluğunun sınırlı arz yapısı ve deflasyonist model arasında kararsız kalmasına yol açtı.

Kripto para piyasasındaki döngüsel ilerleyiş, birçok kripto projesinin değişmesine yol açtı. Özellikle majör coin’ler, başlangıç dönemlerine göre oldukça fazla yol katetti. Bu gelişim, Bitcoin ve Ethereum ikilisinin yön göstermesiyle hız kazandı. Ancak diğer taraftan, kripto para yatırımcıları Bitcoin ve Ethereum arasındaki farklılıktan dolayı ikiye bölündü. Deflasyonist modele geçen Ethereum, sınırlı arzıyla ön plana çıkan Bitcoin‘i ilgi konusunda geride bırakmaya başladı.

Kripto Yatırımcıları Bitcoin ve Ethereum Arasında Kararsız Kaldı

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) arasındaki rekabet farklı bir boyuta taşındı. Merge güncellemesiyle yeni bir yapıya bürünen Ethereum, deflasyonist olma yolunda büyük bir mesafe katetti. Bu durum, kripto yatırımcılarının ikiye bölünmesine yol açtı.

Birçok Bitcoin savunucusu, Ethereum‘un tam 7 kez değiştiğini ancak Bitcoin‘in hiç değişiklik görmediğini savundu. Ancak diğer taraftan, Ethereum’un savunucuları da deflasyonist modelin daha fazla bir değer kazandıracağını ileri sürdü.

Ethereum odaklı bir Twitter kullanıcısı, her iki kripto para birimini kıyasladı. Kullanıcı, “Sınırlı arz Bitcoin sağlamsa, Ethereum ultra sağlamdır.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner