Yükleniyor...

Cardano’da Ödemeler için Önemli Gelişmeler

Cardano geliştiricisi, ADA ödemeleri için önemli gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

Cardanoda Odemeler icin Onemli Gelismeler

Cardano geliştiricisi, ADA ödemeleri için önemli gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

Cardano ekosisteminin arkasındaki ekip, bu ayın sonlarına doğru, geliştiricilerin ekosistemi iyileştirmeyi amaçlayan Cardano üzerinde özel olarak oluşturulmuş yan zincirleri dağıtmalarını sağlayacak bir yazılım araç seti yayınlamayı planlıyor. Bunun yanı sıra ADA ödemeleri için yenilikler yapmayı planlıyor.

Cardano Ödemeleri için Yenilikler Yolda

Cardano kripto ekosistemi katılımcısı ve geliştiricisi Adam Dean, CIP-30 üzerindeki çalışmaların ayrıntılarını açıkladı.

Cardano iyileştirme önerisi, web sayfası etkileşim işlevselliğini Cardano tabanlı sıcak cüzdanlara getirmek ve kripto varlık depolama ile merkeziyetsiz uygulamalar arasında bir köprü oluşturmak için gerekli. Bu niteliği taşıyan cüzdan ise diğer şeylerin yanı sıra, en büyük e-ticaret web platformu olan WooCommerce için tüketici ve satıcı arasında doğrudan bir ödeme ağ geçidi olan Cardano Mercury.

Cardano Dust Tokenini Tanitti

Dean’in belirttiği gibi, bu yönde büyük işler yolda, yani belki de yakında CIP-30 etkinleştirilecek ve iyileştirmeyi destekleyen cüzdan kullanıcıları WooCommerce‘de sunulan mal ve hizmetler için ADA ile ödeme yapabilecekler.

Geliştirici ayrıca mekanizma hakkında biraz daha bilgi verdi. Yani, eğer bir satıcıysanız, tek yapmanız gereken fiyatları fiat olarak belirlemek ve ardından ödemeler otomatik olarak ADA’ya yatırılacak ve bu da cüzdanınıza gelecek. Ancak alıcıysanız ve ADA cinsinden ödeme yapmak istiyorsanız, satıcının tercihine bağlı olarak dönüşüm tersine çevrilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner