Yükleniyor...

Bulgaristan Parlamentosu Karışık: Başrolde Nexo Var

Kripto kredi kuruluşu Nexo'ya yönelik açılan soruşturma, Bulgaristan Parlamentosu'nda ciddi gerginliğe neden oldu.

Bulgaristan Parlamentosu Karisik Basrolde Nexo Var

Kripto kredi kuruluşu Nexo‘ya yönelik açılan soruşturma, Bulgaristan Parlamentosu’nda ciddi gerginliğe neden oldu.

Nexo, geçtiğimiz günlerde ABD’den gelen ve kripto para ticareti yapan şirketin vergi dolandırıcılığı ve Rusya’ya yönelik yaptırımların ihlaline karıştığına dair raporların ardından baskınla karşılaştı ve soruşturma altına alındı. Soruşturma altına alınan şirket için yeni iddialar gündeme geldi. Kripto kredi kuruluşunun beş çalışanının “Demokratik Bulgaristan” partisine 100.000 leva bağışladığı bildirildi. Nexo ve milletvekilleri arasında bağlantı olup olmadığı konusunda tartışma başladı.

Nexo Soruşturmasında Atışmalar Arttı

Nexo’ya açılan ihlal soruşturmasıyla birlikte Bulgaristan Parlamentosu’nda işler karıştı. Nexo’dan beş çalışanın her biri 20.000 leva olmak üzere 100.000 levayı “Demokratik Bulgaristan “a bağışladığı ve bunların Sayıştay’a beyan edildiği ortaya çıktı. Aynı zamanda, şirketten kişilerin milletvekilleri ile bağlantısı olduğu iddia edildi.

Siyasetçi Slavi Trifonov, We Continue the Change partisinin Eş Başkanı Assen Vassilev‘in Nexo yöneticilerine yakın olduğunu ve onlara danışmak için her gün ofislerine gittiğini söyleyerek tepkileri arttırdı.

Kripto Kredi Sirketi Nexonun Ofisine Baskin Duzenlendi

Trifonov ayrıca, We Continue the Change partisinin bir diğer milletvekili Nastimir Ananiev‘in, soruşturulan kripto borç verenle ortak ilişkili şirketleri olduğunu söyledi. Ananiev ise şu anda firmanın ortağı olduğunu ve partiyi finanse ettiği iddialarını reddetti.

Nexo soruşturmasıyla ilgili skandala başka siyasi figürlerin karışıp karışmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner