Yükleniyor...

Binance’ın Ofisi Gerçekten Kapatıldı mı? Yeni Detaylar Geldi!

Birkaç gün önce kripto para topluluğunu sarsan Binance'ın Şangay'daki ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığı iddiasıyla ilgili yeni detaylar geldi.

Binanceın Ofisi Gerçekten Kapatıldı mı

Birkaç gün önce kripto para topluluğunu sarsan Binance’ın Şangay’daki ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığı iddiasıyla ilgili yeni detaylar geldi. Sektörün önde gelen sitelerinden The Block, Binance’in Şangay’daki ofisinin polis baskını sonrası kapatıldığını iler sürmüştü.

Kısa süre içinde topluluk içinde yayılan iddia Bitcoin fiyatını dahi etkileyerek büyük ses getirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, iddiayı yalanlayarak herhangi bir baskının olmadığını söyledi.

Bugün konuyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Çin’deki yerel bir televizyon konuyla ilgili özel bir haber yaptı ve iddiaya konu olan ofisle ilgili yeni bilgiler paylaştı.

Kapatılan Ofis Binance’ın Değilmiş

Dovey Wan’ın sosyal medyada paylaştığı habere göre, Şangay’da gerçekten bir ofis kapatılmış ve iddia edildiği gibi ofis Binance ile bağlantılıymış. Yani The Block bu noktaya kadar haklıymış. Çünkü haberde Şangay’da bir kripto para ofisi olduğu, bu ofisin Binance ile bağlantılı olduğu belirtilmişti. Ancak eğer Şangay’dan gelen bilgiler doğruysa The Block çok önemli bir bilgiyi yanlış paylaşmış olabilir. Çünkü bu yeni bilgilere göre kapatılan ofis her ne kadar Binance ile bağlantılı olsa da Binance’e ait değil.

Haberde paylaşılan bilgiler ışığında Şangay’da kapatılan ofisin Babi Finance adlı bir şirkete ait olduğu görülüyor. Binance, müşteri hizmetleri konusunda yardımcı olması için Babi Finance ile işbirliği yapıyordu. Hatta Binance bu şirkete yatırım dahi yaptı.

Dovey Wan’in konuya açıklık getiren paylaşımına Binance CEO’su Changpeng Zhao yorum yaptı ve “teşekkür ettiğini” belirtti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1198943971633795073

Yine de Konu Netlik Kazanmış Değil

Doğrudan Çin’deki kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler Şangay’da kapatılan ofisin Binance’a ait olmadığını gösterse de The Block CEO’su Mike Dudas, paylaşılan bu bilgilere inanmıyor.

Dovey Wan’ın paylaşımına Dudas da yanıt verdi ve burada paylaşılan bilgilerin Şangay’da tam olarak ne yaşandığını “açıklığa kavuşturmadığını” vurguladı.

https://twitter.com/mdudas/status/1198951327474294784

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner