Yükleniyor...

Binance Pazar Payı, Yılın En Düşük Seviyesine Geldi!

Binance'teki üst düzey yetkililerin şirketten ayrılmasından sonra borsanın pazar payı, 2023'teki en düşük seviyeye geldi.

binance

Binance‘teki üst düzey yetkililerin şirketten ayrılmasından sonra borsanın pazar payı, 2023’teki en düşük seviyeye geldi.

Binance‘te görev alan üst düzey yöneticileri, şirketin CEO’su Changpeng Zhao‘nun şirketle ilgili düzenleyici soruşturmaları yürütmesi üzerine bu hafta istifa ettiğini belirtmişti. Bununla birlikte popüler kripto borsanın birçok verisi düşüşe geçti. Bugün itibarıyla Binance‘e ait yayınlanan bir veriye göre, borsanın pazar payı yüzde 58’e gerileyerek, 2023’teki en düşük değere geldi.

binance delist

Pazar Hakimiyeti, Yüzde 72’den Yüzde 58’e Düştü!

Birkaç gün önce Binance’in Genel Danışmanı Han Ng, Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann ve uyumluluktan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Steven Christie de dahil olmak üzere şirketteki üst düzey yetkililerin Zhao’ya şirketten ayrıldıklarını açıkladı. Şirkette yer alan bu denli önemli isimlerin Binance’ten ayırılıyor olması, yatırımcı kitlelerinde tartışma konusu yaratarak, borsa hakkında negatif bir tutum oluşturdu.

Bu sürece BTC’nin de değer kaybetmesi eklenince, Binance’e ait onlarca veri, geri planda kaldı. Bu veriler arasında en çarpıcı olanı ise, 2023’ün başında yüzde 72 olan pazar payının, bugün itibarıyla yüzde 58’e gerilemesi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner