Yükleniyor...

1 BTC Ödüllü Kripto Para Yarışması – BULLMACA

Kripto para birimlerini kim, ne kadar tanıyor, Coinkolik ekibiyle Trader Kulübü ekibinin mücadelesi, Coinkolik YouTube kanalında BULLMACA ile yayında!

Kripto para birimlerini kim, ne kadar tanıyor, Coinkolik ekibiyle Trader Kulübü ekibinin mücadelesi, Coinkolik YouTube kanalında BULLMACA ile yayında!

Her ne kadar kripto para ekosistemi daha emekleme aşamasında olsa da bu ekosistemde çıkmış binlerce kripto para birimi var. Her geçen gün kimileri piyasadan uçup giderken, ekosisteme bir yandan da sürekli yenileri ekleniyor. Peki, işinin büyük bir parçası kripto para birimi olanlar, bu paraları ne kadar tanıyor?

Coinkolik YouTube kanalının yeni programı BULLMACA‘da Trader Kulübü ekibi ile Coinkolik ekibi karşı karşıya geldi. Yapılan eşleşmeler sonucunda yarışmacılar, karşılarına yavaş yavaş çıkan logolardan kripto para birimlerini bilmeye çalıştı. Kazanana 1 BTC ödül de vardı!

Trader Kulübü üyeleri arasında Emre İşlek, Kripto Robot, Mons Kripto ve Burak Zeyran yer alıyor.

Kaç Kripto Para Birimi Var?

CoinGecko’nun güncel verilerine göre, toplamda şimdilik 9.879 adet kripto para birimi var. Tüm bu kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1.219.081.993.817 dolar. Lider kripto para birimlerinin başında Bitcoin ve Ethereum yer alıyor.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada, 587 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve piyasa hakimiyeti yüzde 48.1 oranında. Ethereum’un piyasa değeri ise 223 milyar dolar seviyesinde. ETH’nin piyasa hakimiyeti de yüzde 18.3 olarak karşımıza çıkıyor. Bu ikilinin hemen ardında ise bir stablecoin olan Tether yani USDT var. Bire bir oranında dolara sabit USDT’nin piyasa değeri 83 milyar doların üzerinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner