Yükleniyor...

Bu Kripto Paralara Dikkat: Düşüş Oranı Yüzde 60’ı Geçti!

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) temalı piyasaya sürülen versiyon 2 isimli memecoin'ler çöküşe geçti.

düşüş

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) temalı piyasaya sürülen versiyon 2 isimli memecoin’ler çöküşe geçti.

Kripto piyasasındaki memecoin trendleri bitmek bilmiyor. Son dönemlerde ortaya çıkan popüler coin’lerin 2.0 isimli versiyonları, çok büyük yükselişler sergilemişti. Bu alandaki artışları gören kripto yatırımcıları, ilgili coin’lerde inanılmaz bir hacim yarattı. Fakat 2.0 temalı coin’lerde başlayan satış dalgası, büyük bir çöküşü getirdi. Onlarca coin’de yüzde 60’ı aşkın değer kayıpları görülürken, bunlar arasında en çok dikkat çeken ise ETH, SHIB ve DOGE temalı projeler oldu.

Ekran Resmi 2023 07 08 14.12.19 1

Memecoin’lerdeki Tehlike Büyüyor

Piyasanın yükselişinden fırsat bilen yüzlerce kişi, sektördeki trendler ilgili memecoin piyasaya sürüyor. Uzun bir zamandır memecoin piyasasının hakimi olan PEPE temalı coin’ler, yeni 2.0 isimli projelere bıraktı. Son dönemdeki fiyat hareketleriyle piyasada rüzgar estiren 2.0 adlı coin’ler, bu sefer yatırımcılarını üzdü.

2.0 adıyla çıkartılan memecoin’lerin neredeyse tamamında büyük düşüşler gözlemlendi. Hatta ETH, SHIB, DOGE adına çıkartılan memecoin’lerdeki düşüş oranı, yüzde 70’e kadar yaklaştı. Piyasa ve yatırımcı kitlesi adına büyük bir tehlike arz eden bu memecoin’ler, fiyat yapısıyla tartışma konusu yaratmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner