Yükleniyor...

BlackRock, ETF Başvurusu Bitcoin Alımlarını Artırdı

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusu ardından ABD'de Bitcoin alımları arttı.

BlackRock

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF başvurusu ardından ABD’de Bitcoin alımları arttı.

9 milyar dolar varlık yöneten BlackRock, spot Bitcoin ETF’si başvurusu yaparak Bitcoin’de kısa süreli bir ralli yaşatmıştı. Şirketin bu başvurusu ABD’deki Bitcoin alımlarını tetikledi

BlackRock’ın Spot Bitcoin ETF’si Bitcoin Alımını Teşvik Etti

BlackRock ETF’si, araştırmaya sıfırdan başlama çağrısı yapması nedeniyle ABD’deki Bitcoin alımlarını tetikledi. Analizlere göre, Bitcoin, dünyanın tek gerçekten sınırlı bir varlık olduğu için sahip olunması gereken bir varlık olarak görülüyor ve ABD’nin BTC birikimi hız kazanıyor.

111111111111111

Yatırımcı Luke Broyles’ın 8 Temmuz’daki bir Twitter dizisinde paylaştığına göre, Bitcoin gelecekte “tüm refah kazanımlarını” emecek ve sonuç olarak hiçbir riske maruz kalmayanları geride bırakacak. Broyles, Bitcoin’in “toplumun temel parası” haline gelmesi için potansiyeli olduğunu belirtti ve olası Bitcoin alıcılarına “sıfırdan başlamalarını” önerdi.

Broyles’a göre, Bitcoin‘in sabit ve değişmez arzı, onu geleceğe hazır bir varlık olarak benzersiz kılıyor. Diğer yeniliklerin (hatta yapay zekanın bile) fiyatları rekabetçi bir şekilde aşağı çekmeye çalışacağı bir dünyada, her ülke hızla para basmaya çalışacakken, Bitcoin’in emisyonunda sabit kalması enflasyondan korunmasını sağlıyor.

Broyles, Bitcoin’in şimdiden birçok ülkede yüz milyonlarca para birimiyle işlem gördüğünü belirtirken, gelecekteki tüm yeniliklerin refah kazanımlarının toplumun temel parası olan Bitcoin’e akması gerektiğini vurguladı. Broyles, insanların Bitcoin’in önemini anlamaları için “sıfırdan başlamalarının” önemli olduğunu ifade etti.

2222222

Bu bakış açısı, BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes’in yakın zamanda paylaştığı görüşle de paralel. Hayes, yapay zekanın, benzersiz nitelikleri sayesinde BTC’yi finansal can damarı olarak seçeceğine inanmaktadır.

BlackRock, Bitcoin spot tabanlı bir ETF başvurusu yaparken, ABD’de Bitcoin etkinliği artış gösterdi. Bu durum, ABD kuruluşlarının Bitcoin’e olan ilgisinin arttığına işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner