Yükleniyor...

BlackRock CEO’su Bitcoin ETF’sinin Olası Kabulünü Değerlendirdi

Spot Bitcoin ETF’leri gündemi kasıp kavurmaya devam ederken, BlackRock CEO’su olası kabul durumunu değerlendirdi.

blackrock 1

Spot Bitcoin ETF’leri gündemi kasıp kavurmaya devam ederken, BlackRock CEO’su olası kabul durumunu değerlendirdi.

9 milyar dolar varlığı yöneten BlackRock’ın CEO’su katıldığı bir programda olası Bitcoin ETF kabulünü değerlendirdi. Bitcoin’i “dijitalleştirilen altın” olarak nitelendiren BlackRock CEO’su piyasaya dair önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

Larry Fink: Bitcoin’i Dijital Altın Olarak Görüyorum

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan BlackRock‘ın CEO’su Larry Fink, spot Bitcoin ETF’si hakkında yorumlarda bulundu. Fink, Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü ifade etti.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’i “altını dijitalleştiren” olarak görüyor ve düzenleyicilerle işbirliği yapmak istediğini belirtti. Ayrıca, varlık yöneticisinin yakın zamanda spot Bitcoin ETF’si için yaptığı başvuruya ilişkin endişelerini dinlemek istediğini ifade etti.

larry fink

Larry Fink, Fox Business ile yaptığı bir röportajda, düzenleyicilerle iş birliği yaparak ve başvuruyla ilgili tüm konuları dikkatlice değerlendirerek iyi bir geçmişe sahip olduklarını söyledi. Ayrıntılara giremese de düzenleyicilerle yakın bir ilişkide olduklarını ve düzenleyicilerden bilgi almayı arzuladıklarını belirtti.

Fink açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Kripto ile yapmaya çalıştığımız şey, onu daha demokratik hale getirmek ve yatırımcılar için daha uygun hale getirmektir.”

Şu anda kripto için alım-satım spread’inin çok pahalı olduğunu ve getirilerin çoğunu aşındırdığını belirtti. Düzenleyicilerin bu başvuruları kriptonun demokratikleştirilmesi için bir yol olarak görmesini umduklarını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner