BlackRock'tan Yeniden Bitcoin ETF Başvurusu • Coinkolik
Yükleniyor...

BlackRock’tan Yeniden Bitcoin ETF Başvurusu

SEC'in geçtiğimiz günlerde spot Bitcoin ETF'lerini yetersiz bulmasının ardından BlackRock'tan spot Bitcoin ETF'si başvurusu yinelendi.

BlackRock ETF

SEC‘in geçtiğimiz günlerde spot Bitcoin ETF’lerini yetersiz bulmasının ardından BlackRock’tan spot Bitcoin ETF’si başvurusu yinelendi.

Spot Bitcoin ETF’leri konusundaki yarış devam ederken SEC, bu başvuruların yetersiz olduğunu söylemişti. Bununla birlikte BlackRock spot Bitcoin ETF’si için yeniden başvurdu.

BlackRock Spot Bitcoin ETF’si için SEC’in Kapısını Yeniden Çaldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nasdaq, BlackRock’un yönetimindeki iShares Bitcoin Trust için güncellenmiş bir dosyalamayı yeniden gönderdi. Bu güncellenmiş dosya, Coinbase ile bir gözetim paylaşım anlaşması içeriyor ve Coinbase’i ‘Gözetim Paylaşımı’ ortağı olarak adlandırıyor. Nasdaq, spot Bitcoin ETF olan iShares Bitcoin Trust için 19b-4 formunu yeniden doldurdu ve dosyada, kripto para borsası Coinbase ile ikili bir gözetim paylaşım anlaşmasına girdiklerini belirtti. Bu anlaşmanın, Nasdaq’ın piyasa gözetim programını tamamlamayı hedeflediği ifade edildi.

bitcoin etf

Bu hamle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçen hafta Nasdaq ve Cboe’ye BlackRock, Fidelity ve diğerlerinin spot Bitcoin ETF fonları için yapılan başvuruların “açık ve kapsamlı” olmadığını belirtmesinin ardından geldi. Cboe daha sonra, Fidelity tarafından önerilen ve diğer spot Bitcoin ETF teklifleri için dosyalarını hızla güncelledi ve bu dosyalarda Coinbase ile gözetim paylaşım anlaşmalarına girmeyi beklediği ifadesi yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x