Yükleniyor...

Bernstein: Bitcoin ETF’nin Onaylanma Şansı Çok Yüksek

ABD'de bir süredir spot Bitcoin ETF'sinin onaylanıp onaylanmayacağı tartışma konusu.

bernstein

ABD’de bir süredir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanıp onaylanmayacağı tartışma konusu.

Spot Bitcoin ETF’si için yarış sürerken Bernstein’den çarpıcı bir açıklama geldi. Bernstein, SEC’in spot Bitcoin ETF’sini onaylama oranının oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Bitcoin ETF’sine Yeni Bir Bakış Açısı

Spot Bitcoin ETF‘leri son dönemde yeniden gündem olurken, birçok farklı kurum SEC’in tutumuna dair çıkarımlarda bulunuyor. Bununla birlikte bazı kurumlar SEC’in spot Bitcoin ETF‘lerine geçiş vermeyeceğinde hemfikirken, Bernstein ETF’nin onaylanması olasılığını oldukça yüksek görüyor.

fidelity kanadanin ilk spot bitcoin etfini baslatiyor

Bernstein araştırma raporunda, bir spot BTC ETF’si için SEC onayı almanın olasılığının oldukça yüksek olduğunu belirtti. Raporda, SEC’nin düzenlenmiş borsalarda (örneğin CME) vadeli işlemlere onay verdiği ve BTC ETF’lerini desteklediği vurgulandı.

Bununla birlikte, rapora göre SEC spot BTC ETF’si konusunda şüpheci bir yaklaşım benimsiyor, çünkü “Coinbase gibi” spot borsaların kendi düzenlemeleri altında olmadığı ve spot fiyatların güvenilir olmadığı ve manipülasyona açık olduğu belirtiyor. Ancak, analistler tarafından ifade edilen bir boşluk bulunuyor. Analistler, “Mahkeme, vadeli fiyatın spot fiyattan türetilmediğine ve dolayısıyla vadeli işlem tabanlı bir ETF’ye izin verildiğine ve mahkemelerin spot fiyatlara izin vermediğine ikna olmadı” şeklinde ifade ettiler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner